Zaksa czy Skra w finale PlusLigi? Karol Kłos: Większa presja na Kędzierzynie

2021-04-10 18:22 Marek Żochowski
PGE Skra Bełchatów: Pewnie zdobywa trzy punkty! Kłos: „łapiemy wiatr w żagle”
Autor: PGE Skra Bełchatów PGE Skra Bełchatów: Pewnie zdobywa trzy punkty! Kłos: „łapiemy wiatr w żagle”

– Czy to jest najważniejszy nasz mecz? Zawsze każdy następny w sezonie jest najważniejszy – mówi Karol Kłos, środkowy PGE Skry Bełchatów, przed niedzielnym spotkaniem o awans do wielkiego finału PusLigi. Bełchatowianie w drugim starciu półfinałowym pokazali, że umieją wygrać z potentatem i przedłużyli rywalizację.

Siatkarze Skry po świetnym meczu pokonali Zaksę Kędzierzyn 3:1 (31:29, 17:25, 27:25, 25:20), przerywając serię sześciu przegranych z tym rywalem w obecnym sezonie. Teraz wszystko zaczyna się od nowa, bo o sukcesie zadecyduje tylko jedna potyczka, o 14.45 w niedzielę 11 kwietnia w Kędzierzynie. W Bełchatowie gospodarze wyszli odważnie i podjęli wymianę ciosów z hegemonem polskiej ligi i finalistą Ligi Mistrzów. Późnym popołudniem wszystko będzie jasne: kto wygra, zmierzy się z Jastrzębskim Węglem w boju o złoto. Skra mogła lekko naruszyć pewność siebie Zaksy, która nigdy do tej pory nie zawodziła w najważniejszych momentach kluczowych setów i meczów. Czy faworyt odpowie silnym ciosem? Faktem jest, że będąc parę razy pod ścianą w Lidze Mistrzów, kędzierzynianie umieli sobie radzić. Nadal więc to w nich upatruje się kandydata do awansu. Bełchatowski team poczuł jednak krew.

Jastrzębski Węgiel awansował do finału PlusLigi. Verva nie dała rady

– Na pewno większa presja jest na zespole z Kędzierzyna - uważa Karol Kłos, reprezentacyjny środkowy i siatkarz Skry. - W końcu są w finale Ligi Mistrzów, wygrali z bardzo mocnymi przeciwnikami, grali bardzo dobrze cały sezon, no i myślę, że nie chcieliby tego zepsuć jednym meczem. Poprzednie spotkanie dodało nam wiary, że możemy walczyć z Zaksą o każdy punkt i w każdym momencie. Jeśli tak podejdziemy do tego, to wynik może przyjść sam. Oby to był fajny mecz, z dobrymi wymianami, zakończony pozytywnie po naszej stronie – kwituje Kłos.

Rosjanie po fiasku Zenitu krytykują Bartosza Bednorza. „Kiedy tak słaby obcokrajowiec grał w Kazaniu?”

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze