Kubica nie wystartuje w Japonii z powodu SUPERTAJFUNU? Poważne zagrożenie przed GP Japonii

2019-10-07 13:18 MD
Robert Kubica
Autor: AP PHOTO/LUCA BRUNO Robert Kubica

W terminie 11-13 października odbyć się ma Grand Prix Japonii w Formule 1. Nie wiadomo jednak, czy planów tych nie pokrzyżują fatalne warunki atmosferyczne w tamtym rejonie świata. W Kraj Kwitnącej Wiśni ma bowiem uderzyć supertajfun Hagibis, który może wytworzyć porywy wiatru o prędkości nawet 325 kilometrów na godzinę.

Zmagania w Azji mają się odbyć po dwutygodniowej przerwie od rywalizacji w Rosji. Już teraz wiadomo jednak, że nawet jeśli plany wypalą, to przy kiepskiej pogodzie. Branżowe portale pogodowe ostrzegają, że Hagibis może okazać się najmocniejszym tajfunem tropikalnym w całym 2019 roku. A oprócz porywistego wiatru niesie on także za sobą bardzo obfite opady deszczu.

Kulminacyjne uderzenie żywiołu w Japonię przewidywane jest na sobotę lub niedzielę. Póki co nie zmienia to jednak planów organizatorów, którzy nie zakładają, że wyścig na torze Suzuka nie dojdzie do skutku. Trzeba jednak brać pod uwagę, że pogoda może stanąć na przeszkodzie w rozegraniu kompletu serii w ramach GP Japonii. Bardziej dokładne informacje z pewnością wykrystalizują się bliżej terminu wyścigu, w którym udział weźmie oczywiście także Robert Kubica.

Sezon 2019 Formuły 1 wkracza w przedostatni miesiąc. Po zmaganiach w Japonii, kierowcy staną do rywalizacji jeszcze w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Brazylii oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Starcia w tym ostatnim kraju zaplanowano na termin 29 listopada - 1 grudnia.

Najnowsze