Kubica wyjawił szokującą prawdę o jego zespole w DTM! To powód FATALNYCH wyników?

2020-09-15 8:27 MSo
Robert Kubica DTM
Autor: East News Robert Kubica DTM

Oczekiwania wobec Roberta Kubicy i jego startów w DTM były bardzo duże! Polski kierowca wyścigowy miał mieć szansę na ściganie się i rywalizację w nowej serii wyścigowej, po tym jak odszedł z Williamsa. Niestety, Orlen Team ART nie sprawdza się na razie najlepiej. Robert Kubica zdradził, jak wyglądają kulisy jego pracy w mistrzostwach Niemiec aut turystycznych. Prawda szokuje!

Cały czas fala krytyki spada na Roberta Kubicę, który ściga się w serii DTM w ramach klienckiego zespołu Orlen Team ART. Choć często zdarza się, że Polak nie odstaje tempem od swoich rywali, to wiele traci chociażby w pit-stopach. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym", najsłynniejszy polski kierowca opowiedział, jak wygląda jego praca w mistrzostwach Niemiec aut turystycznych.

Gwiazda Formuły 1 PRZERAŻONA wypadkiem! Zawodnicy boją się o swoje życie?

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Prawda wielu może zszokować. To tłumaczyłoby wielkie straty, jakie Kubica odnosi w alei serwisowej. Okazuje się, że opony wymieniają mu osoby, które... nigdy wcześniej nie dotykały się do tego. - Od dziesięciu lat patrzą w monitor i nigdy nie dotykali auta. Nie mamy w teamie dwóch czy trzech maszyn, gdzie są wyznaczeni mechanicy, którzy tworzą zespół do zmieniania kół - mówi kierowca Orlen Team ART.

Kubica nie ma jednak pretensji do swoich kolegów z ekipy. - Trudno oczekiwać od kogoś, kto nigdy tak naprawdę nie podnosił koła, żeby zmieniał je szybciej od kogoś, kto robi to od 20 lat - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego".

Mimo wielu przeciwności, Robert Kubica zdobył już pierwszy punkt w wyścigach DTM. Regularnie poprawia też swoje tempo. Ostatnio w kwalifikacjach zajął dziewiąte miejsce.

Najnowsze