Paulo Goncalves nie żyje. Kim był, co osiągnął?

2020-01-12 12:03 KZ
Paulo Goncalves
Autor: twitter Paulo Goncalves

12 stycznia 2020 roku podczas siódmego etapu Rajdu Dakar Paulo Goncalves uległ śmiertelnemu wypadkowi. 40-letni Portugalczyk wywrócił się na trasie. Gdy dotarły do niego służby medyczne był nieprzytomny i nie oddychał. Kim był i co osiągnął Paulo Goncalves?

Paulo Goncalves zginął na trasie Rajdu Dakar

Do tragicznego wypadku doszło 12 stycznia 2020 roku na 276. kilometrze siódmego etapu z Rijadu i do Wadi ad-Davasir w Arabii Saudyjskiej. Portugalczyk upadł, a organizatorzy dostali alert o godzinie 10:08 czasu lokalnego. Już po ośmiu minutach na miejsce przyleciał helikopter ze służbami medycznymi. Goncalves był nieprzytomny i nie oddychał, więc ratownicy na miejscu przystąpili do reanimacji. Następnie Portugalczyka przetransportowano do szpila w Layli, gdzie lekarze stwierdzili zgon.

Paulo Goncalves kim był, co osiągnął?

Paulo Goncalves urodził się 5 lutego 1979 roku w Esposende w Portugalii. Był motocyklistą. Karierę zaczynał w motocrossie, ale większe sukcesy zaczął odnosić w zawodach enduro. Od 2006 roku brał udział w Rajdzie Dakar. W debiutanckim występie zajął 25. miejsce. Do pierwszej dziesiątki wszedł w 2009 roku, potwierdzając wysokie aspiracje. W 2011 roku wygrał jeden etap Rajdu Dakar, później miał jednak wypadek i nie ukończył zawodów. Największy sukces odniósł w 2015 roku, kiedy zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W swojej karierzy wgrał także Rajd Dos Sertores, Rajd Maroka i mistrzostwa świata w cross coutry.