Schumacher zabrał bolid Kubicy! Zaskakująca decyzja zespołu Alfa Romeo Racing Orlen!

2020-09-29 14:58 JWa
Robert Kubica
Autor: Marcin Wziontek Robert Kubica

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen we wtorek podał dość niespodziewaną informację! W bolidzie tego teamu zasiądzie Schumacher. Chodzi o syna legendarnego kierowcy Ferrari. Mick Schumacher wystąpi w treningu przed Grand Prix na niemieckim torze Nurburgring. Dotychczas jeśli w sesjach przed kwalifikacjami brał udział inny kierowca niż wyścigowy, to szefowie stawiali na Roberta Kubicę.

Mick Schumacher to jedna z największych nadziei Formuły 1. Od zawsze z podziwem patrzył na sukcesy swojego legendarnego ojca, który walczy wciąż o powrót do zdrowia po fatalnym wypadku na stoku narciarskim. Należy do Akademii Ferrari i ma nadzieję już wkrótce dostać etat w którymś z zespołów stawki. 21-latek musi jednak od czegoś zacząć i z pewnością wielkim wyróżnieniem będzie dla niego udział w oficjalnym treningu przed Grand Prix Niemiec na torze Nurburgring w przyszłym miesiącu. Mick Schumacher zasiądzie w bolidzie teamu Alfa Romeo Racing Orlen.

Wyciekły nowe fakty o stanie zdrowia Michaela Schumachera! Rodzina będzie wściekła

Kierowcą testowym Alfa Romeo Racing Orlen jest Robert Kubica. Polak ostatnio jest przeciążony. Oprócz pracy dla teamu F1 startuje także w wyścigach serii DTM. Nic dziwnego, że szefowie poszukali innego rozwiązania. Mick Schumacher na tor wyjedzie w bolidzie, którym ściga się Antonio Giovinazzi. - Jestem niezwykle szczęśliwy z tego powodu. Szczególnie, że moje pierwsze oficjalne doświadczenie z Formułą 1 odbędzie się w mojej ojczyźnie - skomentował na gorąco syn Michaela Schumachera.

Wygłosił WYROK w sprawie stanu Michaela Schumachera. On tylko WEGETUJE, nowe informacje

- Chciałbym bardzo podziękować Alfa Romeo Racing Orlen i Akademii Ferrari za szansę i możliwość poznania smaku F1. Przez kolejne dziesięć dni zamierzam przygotować się do tego, by jak najlepiej wykonać swoją pracę i dostarczyć zespołowi niezbędnych danych po swojej jeździe - dodał młody Schumacher.

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze