Sulęcki wygrał wojnę, choć dwa razy padł na deski! Powalczy o mistrzostwo świata

2019-03-16 3:16 MSo
Maciej Sulęcki: -W ringu wybuchnie pożar
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Maciej Sulęcki

To była wielka, ringowa wojna! Maciej Sulęcki prowadził od samego początku i już w pierwszej rundzie powalił swojego rywala na deski. W końcówce zrobiło się gorąco, Polak zaliczył dwa nokdauny, ale to nie przeszkodziło mu w jednogłośnym zwycięstwie na punkty. Warszawiak powalczy o mistrzostwo świata

O tytule mistrza świata śnię od lat - mówił przed walką Maciej Sulęcki. Polski bokser kolejny raz wyleciał do Stanów Zjednoczonych, by budować na świecie swoją markę. Już przed walką, promotor zapowiadał, że zwycięzca pojedynku z Gabrielem Rosado, jeśli tylko będzie chciał, to zawalczy o mistrzostwo.

Walka rozpoczęła się fenomenalnie. Już w pierwszej rundzie Amerykanin wylądował na deskach. Szybko przekonał się, że zapowiedzi o tym, że Polak nie może go znokautować może włożyć między bajki. Sulęcki dominował od samego początku i pewnie wygrywał kolejne rundy.

Starcie nie toczyło się na dużej intensywności, ale kolejne kombinacje dochodziły do głowy Rosado i bokser z Filadelfii w końcu po raz drugi runął na ring. Wszystko układało się idealnie, ale wszystko zmieniło się w dziewiątej rundzie. Polak przyjął dwa, silne uderzenia i padł na deski. Niestety, gospodarz ruszył do ataku i po kilku uderzeniach w tył głowy Sulęckiego, nasz rodak znowu zaliczył nokdaun.

Ostatnia runda znowu na konto Amerykanina. Rosado musiał radzić sobie tylko z klinczami Polaka, który cały czas był przymroczony po końcówce dziewiątej rundy. Mimo to, sędziowie głosowali 95-91, 95-91, 95-93 na jednomyślne zwycięstwo Sulęckiego. To on ma zawalczyć z Andrade o mistrzostwo świata!

Na żywo

Maciej Sulęcki - Gabriel Rosado

Witamy w relacji na żywo z walki Maciej Sulęcki - Gabriel Rosado. Początek pojedynku zaplanowano mniej więcej na godzinę 2:00 czasu polskiego.

Do walki została niespełna godzina! Rozgrzewka Macieja Sulęckiego rozpoczęta!

Eddie Hearn zapowiedział w rozmowie ze Stefanem Parfjanowiczem z TVP Sport, że zwycięzca walki, jeśli tego będzie chciał, to zawalczy z mistrzem świata! Czy Sulęcki dostanie swój "title-shot"?

Promotor dodawał również, że porażka w tej walce zakończy karierę na najważniejszych ringach jednego z bokserów.

Walka Polaka zbliża się wielkimi krokami! Czas warto spędzić na obejrzeniu rozmowy sprzed walki z Maciejem Sulęckim. Czy to kolejny, polski mistrz świata?

Przed walką, Super Express rozmawiał również z rywalem Polaka, Gabrielem Rosado. - Znam Andrzeja Gołotę, to mój ulubiony pięściarz wagi ciężkiej! Widziałem wiele jego walk na HBO. Sulęcki jest dobrym pięściarzem, a w ringu twardo idzie do przodu - mówił 33-letni Amerykanin.

CAŁĄ ROZMOWĘ MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ!

29-letni Sulęcki stoczył w swojej karierze 28 zawodowych walk. Jego bilans to 27 zwycięstw i jedna porażka. Jedenaście triumfów kończyło się nokautami. Polak przegrał swój jedyny pojedynek z Danielem Jacobsem po jednogłośnej decyzji.

Gabriel Rosado ma za sobą 36 walk. 24 z nich zakończyły się zwycięstwami (14 KO), 11 porażkami (4 KO), a jedna remisem.

Według ekspertów, to Sulęcki jest faworytem tego starcia. Trzeba jednak pamiętać, że będzie walczył na terenie rywala, co w boksie potrafi mieć bardzo duże znaczenie!

Sześć lat później: Maciej Sulęcki wchodzi o ringu i walczy o prawo do pojedynku o mistrzostwo świata!

Już tylko minuty dzielą nas od tego starcia. Czuć spore napięcie - znaczenie tej walki jest bardzo duże! War Striczu!

Ciekawostka tuż przed walką!

Dla nas zwycięzca może być tylko jeden! I wierzymy, że pretendentem do mistrzowskiego pasa będzie Maciej Sulęcki!

Liacouras Center w Filadelfii - to właśnie ta arena będzie gościła pojedynek Sulęckiego z Rosado! Jest w stanie pomieścić nieco ponad 10 tysięcy fanów!

Do końca gali zostały już tylko trzy walki. W pierwszej z nich zobaczymy Macieja Sulęckiego. Ring announcer jest już gotowy. Bokserzy za moment ruszą do ringu.

Jak dzisiejsze starcie typuje prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek? Jest dobrej myśli!

Maciej "Striczu" Sulęcki rusza do ringu!

Polak już w ringu! W tle słychać było rytm utworu "Dziecko wojny". A w drodze jego rywal, Gabriel Rosado.

WAR STRICZU! Ostatnie chwile przed walką...

Polak na pewno będzie notorycznie atakował lewy łuk brwiowy rywala. To pięta achillesowa Amerykanina! Trwa prezentacja obu zawodników, a na trybunach nie brakuje rodaków Sulęckiego!

Obaj zawodnicy zaprezentowani, trwa wytłumaczenie zasad. Za chwilę zaczną się grzmoty!

1/10

GONG! ZACZYNAMY WALKĘ!

1/10

NOKDAUN! Obaj zawodnicy próbowali się wyczuć, ale to Polak pierwszy raz powalił rywala na deski. Rosado padł, ale został doliczony tylko do ośmiu!

1/10

Pierwsza runda fenomenalna dla Macieja Sulęckiego. Obaj Panowie próbowali się wybadać, ale jeden mocny cios wystarczył, by powalić rywala. Ten prawy w ucho zrobił różnicę. 10:8 dla Polaka!

2/10

Polak dalej dyktuje warunki! Połowa rundy za nami, a Sulęcki zdołał już zamknąć rywala w narożniku i sprzedać mu serię. Amerykanin nie zamierza się poddawać i dobrze próbuje kontrować "Stricza" prawym prostym.

2/10

Pięknie na razie układa się ta walka. Sulęcki jest bardzo celny i na razie prowadzi z rywalem. Kolejny prawy zrobił sporą różnicę pod koniec rundy. A na trybunach słyszymy Mazurek Dąbrowskiego.

2/10

A tak wyglądał nokdaun! Zakręcił się świat przed Gabrielem Rosado.

3/10

Dużo wymian ciosów, dużo balansu i klinczy. Bardzo wyrównany początek trzeciej rundy.

3/10

Dobrze trafił Rosado Polaka podczas wymiany sierpów w narożniku. Bardzo możliwe, że ta runda padnie łupem Amerykanina, który zaczyna radzić sobie coraz lepiej.

4/10

Początek czwartej rundy. Polak dobrze atakuje lewymi prostymi na start. Przypomnijmy, że walka toczy się o pas WBO International w wadze średniej i otworzy drogę do walki o mistrzostwo świata!

4/10

Doszły dwa prawe ciosy do głowy Rosado, ale ten pokazał, że nic mu nie jest. Po lewym podbródkowym taki pewny siebie już nie był!

4/10

Czwarta runda zdecydowanie na konto Polaka! Sulęcki znowu dominuje - podbródkowe, świetne prawe, lewe proste. To wszystko doszło do twarzy Rosado.

5/10

Tempo dość spokojne. Piąta runda w połowie jest wyrównana, choć Rosado często musi się chować za podwójną gardą.

5/10

Zachwiał się Rosado! W piątej rundzie Sulęcki przyjął kilka mocnych ciosów Rosado, ale Polak ma twardą szczękę. A prawe znowu zrobiły swoją robotę. Amerykanin oddycha coraz ciężej, a to dopiero połowa dystansu.

- Jak ta runda była dobra, tak kolejna też ma być - mówił w przerwie trener Polaka.

6/10

Połowa kolejnej rundy i trzeba przyznać, że kolejny raz jest ona dość wyrównana. Amerykanin szuka pojedynczego uderzenia, a Sulęcki szuka kombinacji.

6/10

Sulęcki posłuchał się trenera. Kolejna dobra runda w jego wykonaniu. Polak ładnie wyprowadza akcje, mądrze się broni. Oby tak dalej!

7/10

Gabriel Rosado walczy bardzo ostrożnie i jeśli marzy o zwycięstwie, to musi wziąć się do roboty. Amerykanin przed chwilą zainkasował kolejny, potężny prawy cios.

7/10

W świetnym humorze Polak. Po jednej z prób ciosów w wykonaniu Rosado, Sulęcki zaśmiał się i pokręcił głową. Ładnie w klinczu po chwili odpowiedział bokser z Filadelfii. Amerykanin zachował się nie fair i uderzył Warszawiaka po gongu! Obaj zmierzyli się wzrokiem dość nerwowo.

8/10

Ostro zaczyna nam się ósma runda. Panowie nagle przyspieszyli, widać, że ten cios po gongu w siódmej rundzie dodał energii obu zawodnikom. Wojna w ringu!!!

8/10

NOKDAUN! Kolejny raz! Rosado krzyknął coś do Polaka, potem Sulęcki odpowiedział. Prawy, lewy i Amerykanin na deskach!

8/10

Fenomenalna końcówka ósmej rundy. Rosado zamknięty w narożniku. Próbował tańczyć, ale przyjął kilka ciosów. Krew polała się z nosa Amerykanina. 10:8 dla Sulęckiego!

9/10

Nie podpala się Sulęcki. Mądrze walczy Polak w dziewiątej rundzie. Poważna opuchlizna pod lewym okiem Amerykanina, a do twarzy Rosado dochodzą kolejne ciosy!

9/10

9/10

Co za końcówka rundy w wykonaniu Rosado! Ale odwróciła się sytuacja! Polak dwa razy padł na deski w przeciągu kilkunastu sekund! Wściekły jest trener Sulęckiego!

10/10

POCZĄTEK OSTATNIEJ RUNDY!

10/10

Poważnie ruszył Rosado i znowu trafił Polaka, ale ten wytrzymał i ustał. Wojna w ringu. Sulęcki mądrze kradnie sekundy w klinczu. Za chwilę kolejne wymiany ciosów. Co za walka!

10/10

KIBICE SZALEJĄ! Wojna w ringu. Zawodnicy wymieniają kombinacje ciosów. Minuta do końca walki.

10/10

Kradnie czas Sulęcki, ale Amerykanin znowu dwa razy trafia ostro Polaka. Końcówka! Trzymaj się!

10/10

KOOOOOOONIEC!

Miały być grzmoty i były grzmoty! Ostra wymiana w ostatnich sekundach. O wszystkim zadecydują sędziowie. Wydaje się, że pas WBO International trafi do Polaka.

Sulęcki i Rosado świętują. Obaj twierdzą, że wygrali. Jak zadecydują sędziowie?

Polak był dużo lepszy od swojego rywala, ale te dwie ostatnie rundy mogą wiele zmienić!

95-91, 95-91, 95-93 - NOWYM MISTRZEM WBO INTERNATIONAL MACIEJ SULĘCKI!

To musiała być jednogłośna decyzja. Świetna walka Polaka, choć decyzja nie do końca spodobała się miejscowej publiczności!

- Nie wiem, co się stało. To było bardzo głupie - mówi o sytuacji z dziewiątej rundzie Maciej Sulęcki.

- Nie jestem szczęśliwy, to była zła walka. Jestem gotowy na walkę o mistrzostwo świata. Jestem gotowy - dodał Polak w wywiadzie po walce!

To już tyle w dzisiejszej relacji z walki Macieja Sulęckiego z Gabrielem Rosado. Polakowi gratulujemy, a Państwu dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne relacje na stronie Sport.se.pl. Dobranoc!