Dwukrotny mistrz olimpijski molestował dzieci. Teraz usłyszał wyrok

2019-12-03 10:53 DaO
Peter Seisenbacher
Autor: East News Peter Seisenbacher

Bardzo szybko z legendy można stać się wrogiem publicznym numer jeden. Tak jest w przypadku dwukrotnego mistrza olimpijskiego w judo, Petera Seisenbachera. Austriak został skazany na pięć lat pozbawienia wolności za molestowanie nieletnich. Jego ofiarami były podopieczne, które trenował. Były sportowiec może odwołać się od wyroku.

Peter Seisenbacher jest jedną z legend judo na świecie. 59-letni były zawodnik największe triumfy święcił w latach 80. Wówczas zdobył osiem medali mistrzostw Europy, złoto mistrzostw świata i co najważniejsze dwa złote krążki na igrzyskach olimpijskich. Był pierwszym judoką, który zdobył dwa tytuły mistrza olimpijskiego na dwóch kolejnych igrzyskach.

Od kilku lat nazwisko Austriaka jest jednak na cenzurowanym. W 2013 roku został oskarżony przez swoje byłe zawodniczki o to, że na przełomie XX i XXI wieku molestował je seksualnie. Wówczas pracował jako trener w Wiedniu. Jak poinformowała prokuratura jedna z ofiar miała wówczas tylko 11 lat. Kobieta wykorzystywana była przez trzy lata.

Seisenbacher nie pojawił się na procesie w 2016 roku w stolicy Austrii. Dlatego też wystawiono za nim międzynarodowym list gończy. Udało się go ująć 1 sierpnia na Ukrainie. Co prawda uniknął ekstradycji, ale trzy miesiące temu został aresztowany i doprowadzony przed sąd. Ten skazał go na pięć lat pozbawienia wolności, ale wyrok nie jest prawomocny.

Najnowsze