Halvor Egner Granerud o OKROPIEŃSTWIE w Zakopanem! Miał z tym WIELKI PROBLEM

2021-01-19 16:04 mso
Halvor Egner Granerud
Autor: East News Halvor Egner Granerud

Miniony weekend nie był udany dla Halvora Egnera Graneruda. Norweski skoczek po niezłym występie na Turnieju Czterech Skoczni, na Wielkiej Krokwi kompletnie sobie nie poradził. Po swoich skokach mówił o okropnych rzeczach, które nie pomogły mu w osiąganiu wyników. Miał z tym wielki problem. Uwagę na to zwrócił także Adam Małysz - i jak widać, eksperckim okiem się nie pomylił!

To był fatalny weekend dla Halvora Egnera Graneruda. Norweski skoczek kompletnie nie był w stanie poradzić sobie z Wielką Krokwią. W Zakopanem w rywalizacji indywidualnej zajął dopiero 23. miejsce. Lepiej nie poradził sobie w rywalizacji drużynowej, gdy zawalił pierwszą próbę. Uwagę kibiców przykuły fatalne prędkości najazdowe podopiecznego Aleksandra Stoeckla.

Adam Małysz dla SE po konkursie indywidualnym w Zakopanem

Uwagę zwrócił na to także Adam Małysz. - Widzieliśmy jego prędkości i wszyscy byliśmy w szoku - powiedział legendarny skoczek w rozmowie ze SkiJumping.pl. Na problemy narzekał także sam Halvor Egner Granerud. - Sam byłem w szoku, bo nigdy nie widziałem, by ktokolwiek miał aż tak niską prędkość jak ja. To było okropne - powiedział Norweg cytowany przez "Dagbladet".

Sam Granerud twierdził, że wszystko było spowodowane zbyt napiętą pozycją najazdową. Aleksander Stoeckl, trener Norwega, przyznał, że problemem było także ustawienie nart. - Dużo jeździł po zewnętrznej krawędzi toru i jest to problem, który już znamy. Nie tylko on to robi, ale robi to częściej niż inni - mówi Norweg, którego słowa cytuje portal SportoweFakty.wp.pl. Jego zdaniem tworzywo w Zakopanem ma powodować tarcie, które działa na niekorzyść króla tego sezonu.

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich już w najbliższy weekend. Tym razem zawodnicy zameldują się w fińskim Lahti!

Okropny CIOS dla polskich kibiców. Stoch i spółka będą ROZCZAROWANI, OSTATECZNA decyzja

Najnowsze