Kiedy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Kamila Stocha, odebrało nam mowę. Przetrwał prawdziwy koszmar, śmierć była na każdym kroku

2021-07-21 11:23
Kamil Stoch
Autor: SE Kamil Stoch

Kamil Stoch jest postacią, której nie trzeba przedstawiać. Mistrz olimpijski z Soczi od lat cieszy się opinią jednego z najlepszych sportowców w historii Polski, co udowadnia nadal w trakcie konkursów Pucharu Świata. Mało kto wie, kim był dziadek polskiego sportowca. Okazuje się, że Franciszek Stoch przeżył prawdziwy dramat w trakcie II Wojny Światowej i tylko odwaga sprawiła, że przeżył dramatyczne chwile. Długo skrywana prawda wyszła na jaw.

Kamil Stoch skrywa bardzo ciekawą, rodzinną historię. O ile sprawa jego dokonań i wspaniałych osiągnięć dla polskiego sportu jest powszechnie znana, o tyle mało kto zdaje sobie sprawę z tego, czym zajmował się jego dziadek. Okazuje się, że Franciszek Stoch przeżył prawdziwe piekło w trakcie II Wojny Światowej. Przetrwał wyłącznie dzięki odwadze.

NIE PRZEGAP! Tak może wyglądać zakończenie kariery Szpakowskiego! Wielka ceremonia. Dyrektor TVP Sport ujawnia

Kamil Stoch odziedziczył po dziadku wielką odwagę. Wspaniała historia Franciszka Stocha

Kamil Stoch niezbyt chętnie porusza prywatne sprawy swojej rodziny, ale wiemy, czym zajmował się jego dziadek. Pan Franciszek, w momencie gdy Niemcy zajęli Polskę, stał się więźniem karnego obozu pracy w Krakowie-Płaszowie, Mężczyzna co dzień musiał przeżywać piekło, patrząc na realia pracy przymusowej dla III Rzeszy i podjął bardzo ciężką, ale ważną decyzję, dzięki której uchronił swoje życie. Mężczyzna zdecydował się na ucieczkę z miejsca niewoli i podjęcia pracy, jako przemytnik na czeskim pograniczu. W trakcie swojej przygody z przemytem mężczyzna miał nawet okazję skonfrontować się z niemieckimi żołnierzami, którzy mieli go postrzelić.

Wszyscy mylili się co do rozmiaru Wilfredo Leona. Żona wzięła miarkę i dokładnie go zmierzyła, jest potężny

Dziadek Stocha stał się miejscową legendą

Dzięki swoim przejściom w trakcie II Wojny Światowej dziadek Kamila Stocha stał się prawdziwą legendą Zakopanego, cenioną przez mieszkańców miejscowości. Jak widać, jego wnuk, Kamil, odziedziczył po nim wielką odwagę i umiejętność walki o swoje. Zawodnik, tak jak jego dziadek przed laty, cieszy się wielkim szacunkiem, a fani w Polsce z wielkim napięciem śledzą wszystkie jego poczynania w trakcie konkursów Puchara Świata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE