Tomas Nosek, Vegas Golden Knights, NHL

Autor: East News Tomas Nosek z Vegas Golden Knights zaliczył świetny mecz przeciwko Washington Capitals.

NHL: Nosek dał zwycięstwo Złotym Rycerzom

2018-05-29 13:34

Debiutujący w rozgrywkach NHL hokeiści Las Vegas Golden Knights nie przestają zadziwiać. Najpierw sensacyjnie awansowali do finału walki o Puchar Stanleya. A wczoraj w pierwszym finałowym meczu „Złoci Rycerze” pokonali Washington Capitals 6:4. O zwycięstwie rewelacyjnego beniaminka z Nevady zadecydowały gole Czecha Tomasa Noska.

Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce trzeciej tercji. Wcześniej bowiem trwała zacięta walka, a drużyny wielokrotnie zmieniały się prowadzeniem. Jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze.

Kiedy na początku III tercji „stołeczni” po golu Kanadyjczyka Toma Wilsona objęli prowadzenie 4:3, wydawało się, że ekipa z Waszyngtonu wywiezie z gorącego terenu Las Vegas cenne zwycięstwo. Ale „Złoci rycerze” walczyli do końca. Wyrównał na 4:4 Ryan Reaves, a dwie kolejne gole zdobył dla LV Czech Nosek. Wychowanek HC Pardubice najpierw wykorzystał znakomite podanie od Shea Theodore, a na trzy sekundy przed końcem strzelił już do pustej bramki gości. Wcześniej Nosek w play offach strzelił tylko jednego gola.

Wściekły lider i kapitan „Capitals”, Aleksandr Owieczkin widzi teraz tylko jedno wyjście. - Musimy zapomnieć o tej porażce i zrehabilitować się w następnym meczu. W rewanżu zniknie nasza nerwowość i inne złe rzeczy – powiedział Rosjanin, który tym razem nie strzelił żadnego gola, zaliczył tylko jedną asystę.

Rewanż w nocy ze środy na czwartek, ponownie na lodowisku w Las Vegas. Relacja w TVP Sport o godzinie 1:15.