PŚ Zakopane: Horngacher pokrzyżuje plany Polaków? Te liczby mówią wszystko!

2020-01-25 11:37 DaO
Stefan Horngacher
Autor: Cyfra Sport Stefan Horngacher

Przed nami wielkie emocje związane z Pucharem Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Rywalizacja rozpoczęła się w piątek od kwalifikacji. Ale dopiero w sobotę zawodnicy dadzą z siebie wszystko. Na Wielkiej Krokwi dojdzie wówczas do rywalizacji drużynowej. Szyki reprezentacji Polski, która ma chrapkę na zwycięstwo, może pokrzyżować ekipa Stefana Horngachera.

Zawody w Zakopanem to zawsze wielkie wydarzenie w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W stolicy polskich Tatr atmosfera konkursów jest niepowtarzalna. Tysiące kibiców, którzy ściągną na Wielką Krokiew w sobotnie popołudnie będą ściskać kciuki za biało-czerwonych, którzy powalczą o drugie zwycięstwo w rywalizacji drużynowej w tym sezonie.

Sprawdź: ZAKOPANE – 15 najważniejszych atrakcji Zakopanego

Dotychczas Polacy zawsze (całe dwa razy) zajmowali miejsca na podium. W inauguracyjnych zawodach w Wiśle stanęli na najniższym stopniu podium, a kilka tygodni później w Klingenthal nie mieli sobie równych. O powtórzenie tego sukcesu może być jednak ciężko. Wszystko ze względu na brak czwartego zawodnika będącego w formie. Michal Doleżal postawił na Jakuba Wolnego, ale jego dyspozycja jest ogromnym znakiem zapytania.

Nie uszło to uwadze bukmacherów. Specjaliści z Totalbet za faworytów sobotniego konkursu uznają reprezentację prowadzoną przez Stefana Horngachera, a więc Niemców. Za każdą postawioną złotówkę na naszych zachodnich sąsiadów możemy wygrać 2,75 zł. W przypadku Polaków wygrana przyniosłaby 5,25 zł. Eksperci uważają, że w walkę o zwycięstwo włączą się także Austriacy. Kurs na tę drużynę wynosi 3,50.

Najnowsze