Kinga Karpiel i Kamila Rajda

Autor: Instagram Kinga Karpiel i Kamila Rajda

Udany debiut skoczkiń. Kinga Rajda w czołowej dziesiątce Pucharu Kontynentalnego

2019-12-14 14:17

Zadowalająco wypadł zimowy debiut polskich skoczkiń narciarskich. W dwóch inauguracyjnych konkursach Pucharu Kontynentalnego dwukrotnie w pierwszej dziesiątce uplasowała się Kinga Rajda (19 l.). W klasyfikacji generalnej zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem 58 pkt.

W zawodach drugiego cyklu, na skoczni w Notodden (K90, HS98) w Norwegii zawodniczka Sokoła Szczyrk zajęła 10. miejsce w pierwszym konkursie, głównie dzięki dobrej pierwszej próbie (90,5 m). Konkurs wygrała wygrała Włoszka Jessica Malsiner. Drugi konkurs Rajda rozpoczęła od 24. pozycji po pierwszej serii. Za to w drugiej uzyskała największą odległość konkursu – 95,5 m, co wywindowało ją na ósmą pozycję. Tuż za nią była kolejna podopieczna trenera Łukasza Kruczka, Joanna Szwab (22 l.). Tym razem zwyciężyła Austriaczka Sophie Sorschag, która objęła prowadzenie w punktacji PK zgromadziwszy 180 pkt.

W oba dni pucharowe punkty – obok Rajdy i Szwab – uzyskała także Anna Twardosz (18 l.).