Krzysztof Biegun

Autor: PZN

Uniwersjada 2013. Krzysztof Biegun na podium w Predazzo

2013-12-16 3:00

Skocznie w Predazzo, gdzie mistrzostwa świata wygrywali Adam Małysz i Kamil Stoch, raz jeszcze okazały się szczęśliwe dla Polski. 19-letni Krzysztof Biegun zdobył srebrny krążek Uniwersjady na obiekcie normalnym (K-95).

Biegun uzyskał odległości 100 i 101,5 i uległ jedynie Finowi Sami Niemiemu (102,5 i 100 m). Po pierwszej kolejce prowadził Bartłomiej Kłusek (102 m), ale spadł na 7. pozycję. Dorobek Polski w Uniwersjadzie w Trydencie (Trentino) urósł do 9 miejsc na podium.

Wypadek Thomasa Morgensterna! WIDEO + ZDJĘCIA Austriak śmigłowcem przetransportowany do szpitala!

Złote krążki wywalczyli Adam Cieślar w kombinacji norweskiej, Jan Szymański w łyżwiarskim wyścigu na 5000 m oraz Weronika Nowakowska w biatlonowym sprincie 7,5 km, przed Moniką Hojnisz.