W Zakopanem powstanie specjalny turniej? Kubacki zaproponował oryginalną nagrodę

2020-01-25 12:55 DaO
Dawid Kubacki
Autor: Cyfra Sport Dawid Kubacki

Skoki narciarskie dużą popularnością cieszą się tylko w nielicznych krajach. Coraz częściej obserwujemy obrazki, gdzie zawodnicy rywalizują przy niemal pustych trybunach. Organizatorzy konkursów starają się uatrakcyjnić walkę o punkty i przyciągnąć fanów na skocznie. W tym celu organizowane są miniturnieje, gdzie skoczkowie mogą zgarnąć dodatkowe, wysokie premie. Być może niebawem taka impreza powstanie również w Zakopanem.

Z każdym rokiem w kalendarzu Pucharu Świata pojawia się coraz więcej małych turniejów, które mają być magnesem dla kibiców. Od wielu lat istnieje Turniej Czterech Skoczni, który jest najbardziej prestiżową imprezą. Ale od kilku sezonów funkcjonuje Raw Air, Planica 7, czy Willingen Five. Ostatnio i w Titisee-Neustadt również postanowiono przygotować miniturniej. Zwycięzca zgarnął 25 tysięcy euro.

Zobacz: Wyjazd z Zakopanego - OBJAZDY. Jak ominąć korki na Zakopiance?

Obecnie najbardziej opłacalna jest wygrana w norweskiej imprezie Raw Air. Tam do zgarnięcia jest aż 100 tysięcy euro. Patrząc na zainteresowanie miniturniejami, trzeba stwierdzić, że ten pomysł sprawdza się. Dlatego podobne rozwiązanie rozważane jest w przypadku Zakopanego.  - Zainteresowanie skokami w Zakopanem jest tak wielkie, że aż pojawiają się przypadki podrabiania biletów, przed którymi muszą przestrzegać organizatorzy i policja. Ta popularność naszych konkursów jest fajna. To jest, czego w tym momencie potrzebujemy - podał argument "za" Adam Małysz w rozmowie z portalem interia.pl

Format takiego turnieju mógłby przybrać podobną formę, jak w Titisee-Neustadt, czy Willingen, gdzie na przestrzeni całego weekendu liczone są noty pięciu skoków. Dawid Kubacki zaproponował nawet nagrodę w takowym turnieju. - Żartowaliśmy nawet ostatnio z kolegami, że w takim turnieju "Zakopane Pięć" nagrodą mogłyby być dwa oscypki i kilogram kołaczy do podziału na drużynę. Ale mówiąc poważnie, to ciekawy i wart rozważenia pomysł. Każda taka rywalizacja wzbudza dodatkową mobilizacją w zawodnikach, a dla kibiców i mediów też jest z pewnością atrakcyjna - powiedział zwycięzca TCS cytowany przez interia.pl.

Sprawdź: TOP 5. Stoki narciarskie: Zakopane i okolica