Iga Świątek

Autor: EastNews Iga Świątek

Iga Świątek nie spuszcza z tonu! Polka zameldowała się w III rundzie Australian Open!

2020-01-23 8:59

To był drugi dobry mecz w wykonaniu Igi Świątek na tegorocznym Australian Open. Reprezentantka Polski w II rundzie turnieju zmierzyła się z o wiele bardziej doświadczoną Carlą Suarez Navarro. Zawodniczka z Warszawy stanęła jednak na wysokości zadania i w dwóch setach pokonała hiszpańską tenisistkę i zameldowała się w III rundzie turnieju wielkoszlemowego!

Iga Świątek w fenomenalnym stylu awansowała do II rundy Australian Open po zwycięstwie 6:3, 6:2 nad Węgierką Timeą Babos. Młoda Polka zagrała pierwszy mecz po 5 miesiącach przerwy, więc należały jej się tym większe brawa. Świątek ostatnie spotkanie rozegrała pod koniec sierpnia w US Open. Potem zmagała się z przeciążeniowym urazem stopy i dopiero wczoraj wróciła do gry, więc jej forma była wielką niewiadomą.

To że z jej zdrowiem i dyspozycją jest wszystko w porządku potwierdziła również w II rundzie turnieju wielkoszlemowego. W tym zmierzyła się z wiele bardziej doświadczoną Carlą Suarez Navarro. Początkowo spotkanie było bardzo wyrównane i obie tenisistki pewnie wygrywały swoje podania. Pierwsze problemy Hiszpanki zaczęły się w ósmym gemie. Wówczas Świątek zdołała ją przełamać, a następnie poszła za ciosem i utrzymała swój serwis i wygrała w secie 6:3.

Dużo bardziej zaciętą rywalizację oglądaliśmy w drugiej partii. Mimo że to Polka jako pierwsza uzyskała przewagę przełamania, to tym razem Navarro zdołała odpowiedzieć. Polka przy stanie 5:4 serwowała na zakończenie meczu. Hiszpanka stanęła jednak na wysokości zdania i uratowała mecz. Odpowiedź Świątek była błyskawiczna. Zawodniczka z Warszawy znów wygrała gema przy podaniu rywalki. Przy swoim serwisie musiała mocno się napocić, bo broniła break pointów, ale ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.