Rafa Nadal

Autor: Twitter ZRZUT EKRANU Rafa Nadal

Nadal PRZERAŻONY po swoim zagraniu. Uderzył dziewczynkę, a potem... [WIDEO]

2020-01-23 18:15

Podczas meczu Rafy Nadala z Federico Delbonisem wielkich emocji zabrakło. Hiszpański tenisista uporał się z rywalem gładko w trzech setach i ani przez chwilę nie musiał martwić się o zwycięstwo w meczu. Chwile grozy przeżył jednak, gdy po jego zagraniu piłką w głowę została uderzona jedna z dziewczynek stojąca przy korcie. Reakcja zawodnika podbiła serca kibiców!

Po czym poznaje się klasę wielkiego tenisisty? Można to było zauważyć podczas tegorocznej edycji Australian Open. Elliot Benchetrit, francuski tenisista poprosił podczas kwalifikacji dziewczynkę, by podczas przerwy... obrała mu banana. Zawodnik momentalnie został sprowadzony na ziemię przez sędziego, który powiedział mu, by nie przesadzał. Zachowanie zostało skrytykowane także przez internautów.

Wielką klasą popisał się za to Rafa Nadal, który, mimo bycia wielką gwiazdą i jednym z najpopularniejszych zawodników na świecie, znakomicie zachował się po uderzeniu piłką w głowę dziewczynki stojącej przy korcie. Hiszpan przeraził się i momentalnie podszedł do niej. Choć ta zapewniała go, że wszystko jest w porządku, dał jej buziaka w ramach przeprosin!

- Naprawdę się przestraszyłem, ponieważ piłka leciała z bardzo dużą prędkością. Wystrzeliła w jej stronę i trafiła prosto w głowę - mówił tuż po spotkaniu. Na całe szczęście nic jej się nie stało, a całą sprawę skwitowała szerokim uśmiechem.

Rafa Nadal bez większych problemów uporał się z Federico Delbonisem 3:0. Numer jeden w światowym rankingu w tym momencie oddał przez całe spotkanie jedynie dziesięć gemów. Największe emocje przyniósł drugi set, który rozstrzygnął się na przewagi! Kolejnym rywalem Hiszpana w drodze do finału będzie Pablo Carreno-Busta.