Iga Świątek

Autor: East News Iga Świątek

Iga Świątek znów pokazała klasę! Polka rozbiła Misaki Doi i melduje się w III rundzie WTA w Dubaju!

2021-03-09 15:24

Świątek – Doi WYNIK RELACJA NA ŻYWO WTA Dubaj. Iga Świątek po zwycięstwie w świetnym stylu w turnieju WTA w Adelajdzie przez kilka dni odpoczywała. Teraz jednak Polka wraca do rywalizacji na najwyższym poziomie i w II rundzie turnieju WTA w Dubaju zmierzyła się z Japonką Misaki Doi. Choć zarówno w pierwszym jak i drugim secie Iga Świątek miała pewne problemy, to pewnie pokonała rywalkę 6:2, 6:4 i może już szykować się do kolejnego spotkania w turnieju.

Świątek – Doi RELACJA NA ŻYWO WTA Dubaj WYNIK LIVE ONLINE

Iga Świątek po zwycięstwie w turnieju WTA w Adelajdzie postanowiła nieco odpocząć i wycofała się z turnieju w Dausze. To pozwoliło jej złapać trochę oddechu i spokojnie przygotować się do kolejnego, niezwykle prestiżowego turnieju z cyklu WTA. W Dubaju Polka zmierzy się z mocniejszymi rywalkami niż w Adelajdzie, ale tylko takie mecze pozwolą jej się rozwijać. Iga Świątek, jako rozstawiona z numerem 8. rozpoczęła rywalizację od II rundy. Zajmująca obecnie 15. miejsce w rankingu WTA, mierzyła się z niżej notowaną Misaki Doi (nr 77). Polka nie mogła zlekceważyć filigranowej Japonki, która do drabinki głównej turnieju WTA w Dubaju dostała się przez eliminacje, a w I rundzie pokonała 6:2, 4:6, 6:3 Słowenkę Polonę Hercog (nr 57).

Od razu można było zobaczyć, że Iga Świątek bardzo poważnie podchodzi do rywalizacji z Japonką, choć od początku starała się grać na dużym luzie. W pierwszym secie kłopoty pojawiły się jedynie przy drugim gemie serwisowym Polki, w którym dała się ona przełamać. Od stanu 2:2 Iga Świątek nie dała jednak rywalce wygrać żadnego gema i zwyciężyła w pierwszej partii 6:2. Drugi set mógł zakończyć się nawet szybciej niż pierwszy, bo w pewnej chwili było już 5:1 dla Polki, natomiast Doi wyglądała na kompletnie zagubioną. Wtedy rywalizacja nagle się odwróciła - Japonka wygrała trzy gemy z rzędu i ze stanu 5:1 dla Świątek zrobiło się 5:4. 19-letnia tenisistka wytrzymała jednak presję i bardzo pewnie wygrała kolejnego gema przy swoim podaniu, kończąc seta i wygrywając całe spotkanie 6:2, 6:4.