WTA Hobart: Magda Linette ograła straszną zmorę Agnieszki Radwańskiej

2020-01-13 8:27 CH
Magda Linette
Autor: AP Magda Linette

Magda Linette zameldowała się w II rundzie turnieju WTA w Hobart. Najwyżej notowana polska tenisistka (nr 43) pokonała 7:6(7-2), 7:6(11-9) Swietłanę Kuzniecową. Zajmująca obecnie 53. miejsce w rankingu WTA słynna Rosjanka była prawdziwą zmorą Agnieszki Radwańskiej. Z żadną inną tenisistką Isia nie przegrała tylu meczów co ze Swietą (bilans 4-14).

Mecz Magdy Linette ze Swietłaną Kuzniecową w I rundzie turnieju WTA w Hobart rozgrywany był w trudnych warunkach, przy porywistym wietrze wiejącym z różnych kierunków. Tenisistka z Poznania w obu setach musiała odrabiać straty. W pierwszym przegrywała 2:4, ale dogoniła rywalkę i wygrała go w tie-breaku. W drugiej partii było już 1:4, ale Polka znów nie dała za wygraną. Tie-break w drugim secie był bardzo dramatyczny. Linette najpierw zmarnowała dwie piłki meczowe, potem obroniła dwie piłki setowe i w końcu przy trzecim meczbolu skończyła zacięte spotkanie.

- Warunki były bardzo trudne, wiał silny wiatr. Nie było łatwo grać - powiedziała po meczu Magda. Turniej WTA w Hobart to ostatni występ Linette przed rozpoczynającym się już 20 stycznia wielkoszlemowym Australian Open. W II rundzie rywalką Magdy będzie Amerykanka Lauren Davies (nr 65). To spotkanie zostanie rozegrane w środę.