Garbine Muguruza wygrała Wimbledon!

Autor: Eastnews

WTA Wuhan: Garbine Muguruza miała sporo problemów z Magdą Linette

2017-09-27 19:14

Magda Linette walczyła wspaniale z Garbine Muguruzą, ale w końcu po blisko dwóch godzinach zaciętej rywalizacji uległa hiszpańskiej liderce rankingu 2:6, 6:1, 4:6. W końcówce dało o sobie znać zmęczenie dzielnej Polki, która w Wuhan grała już szósty mecz, bo wcześniej przebijała się do głównej drabinki w kwalifikacjach. To Muguruza zagra w ćwierćfinale. Poniżej zapis relacji LIVE z dramatycznego meczu Linette z hiszpańską gwiazdą.

Pierwszy set nie zapowiadał tak zaciętego i pasjonującego meczu. Muguruza zdominowała Linette i wygrała partię 6:2. Drugi set był już jednak popisem Polki. Waleczna poznanianka zaczęła grać odważniej, a Hiszpanka wyraźnie nie spodziewała się, że zajmująca 83. miejsce w rankingu Magda może nagle jej się tak postawić. Linette wygrała przerywanego przez deszcz seta 6:1 i konieczna była trzecia partia. W decydującej odsłonie walka była bardzo zacięta. Niestety w końcówce zmęczona już Polka popełniła kilka kosztownych błędów. Muguruza po zwycięstwie 6:2, 1:6, 6:4 awansowała do 1/4 finału. Jej rywalką będzie Łotyszka Jelena Ostapenko.

Linette zarobiła w Wuhan 27,8 tysięcy dolarów i punkty, dzięki którym powinna awansować w poniedziałek na 70. miejsce. Mecz z Linette pokazał jej też, że jest w stanie walczyć jak równa z równą nawet z liderką rankingu.