Jarosław Niezgoda, Armando Sadiku, Legia Warszawa

Autor: Eastnews

Florida Cup: Legia Warszawa przegrała z Barceloną. Kontuzja Eduardo

2018-01-14 0:27

Legia Warszawa porażką rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Piłkarze Romeo Jozaka po słabej pierwszej połowie i lepszej drugiej, polegli w starciu z ekwadorską Barceloną Guayaquil 2:3. Bramkę dla zespołu stołecznych zdobył nowy nabytek zespołu ze stolicy William Remy.

Legia rozpoczęła spotkanie w ustawieniu znanym z rundy jesiennej. Romeo Jozak dał szansę młodziutkiemu Sebastianowi Szymańskiemu, w środku obrony zaufał Michałowi Pazdanowi, który w ostatnich dniach zajmował się swoją przyszłością i ewentualnym transferem zagranicznym, a do siatki rywala już w 6. minucie skierował piłkę Jarosław Niezgoda. O ile jednak w ofensywie zespół Legii wyglądał momentami przyzwoicie, o tyle sporo błędów popełniali defensorzy. Po ledwie 18 minutach Barcelona wyszła już na prowadzenie, a w 28. minucie, po strzale Ely'ego Esterilly, zrobiło się 1:3.

Warszawianie przegrywali pojedynki indywidualne i widać było, że dla nich okres przygotowawczy dopiero się rozpoczął. Już w 27. minucie boisko opuścił z urazem Sebastian Szymański. Później ból zgłosił też Adam Hlousek - zastąpił go Artur Jędrzejczyk - a w drugiej odsłonie fani Legii mogli złapać się za głowy, bo po ledwie 13 minutach spędzonych na murawie, wykluczony z dalszej gry został Chorwat Eduardo. Były napastnik Arsenalu boleśnie odczuł starcie z Luisem Caicedo i prawdopodobnie czeka go dłuższa przerwa, bo zawodnik potrzebował pomocy, by w ogóle zejść z murawy.

Jest to o tyle smutna informacja, że były reprezentant Chorwacji pokazał sporo piłkarskiej klasy. Zdobył nawet gola, ale nim to zrobił, piłka opuściła pole gry i sędzia trafienia nie uznał.

W Legii błysnął natomiast William Remy. Nowy nabytek mistrzów Polski udowodnił, że będzie mocnym punktem zespołu Jozaka. Zaczął drugą odsłonę na boku obrony, później przesunął się do linii środkowej i to właśnie jego akcje sprawiły najwięcej problemów Ekwadorczykom. W ostatnich minutach to właśnie były zawodnik Montpellier zdobył kontaktowego gola i ustalił wynik sparingu.

Legia przegrała na inaugurację Florida Cup z Barceloną Guayanquil 2:3.

Barcelona SC - Legia Warszawa 3:2 (3:1)
Bramki: Caicedo 19, Nahulepan 21, Esterilla 27 - Niezgoda 6, Remy 90

Barcelona SC: Victor Mendoza (79' Jose Ceuallos) - Dario Aimar, Luis Caicedo, Mario Pineida, Beder Caicedo, Gabriel Marques (77' Oswaldo Minda), Roosvelt Oyola (74' Washington Vera), Damian Diaz (74' Juan Dinenno), Marcos Caicedo (60' Erick Castillo), Ely Esterilla, Ariel Nahuelpan (74' Victor Ayala)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz (46' Radosław Majecki) - Łukasz Broź (46' Łukasz Turzyniecki), Maciej Dąbrowski (46' Inaki Astiz), Michał Pazdan (46' William Remy), Adam Hlousek (41' Artur Jędrzejczyk), Michał Kopczyński (46'  Krzysztof Mączyński (46' Domagoj Antolić), Michał Kucharczyk (46' Marko Vesović), Cristian Pasquato (46' Eduardo da Silva, 63' Mateusz Żyro), Sebastian Szymański (26' Kasper Hamalainen), Jarosław Niezgoda (46', Armando Sadiku)