Hildeberto, Legia Warszawa

Autor: CYFRA SPORT Hildeberto

Legia Warszawa znów przegrała w Florida Cup. Kolejny nieudany eksperyment

2018-01-21 11:22

Legia Warszawa po porażce 2:3 z Barceloną SC zmierzyła się z ekwadorskim Atletico Nacional. Podopieczni Romeo Jozaka nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji, co z kolei udało się ich rywalom, którzy wygrali spotkanie 2:0. W warszawskiej drużynie nie wypalił kolejny eksperyment i odniosła ona drugą porażkę w Florida Cup.

Legia bardzo dobrze weszła w spotkanie z ekwadorskim Atletico Nacional. Na szczególne wyróżnienie, w pierwszych minutach, zasłużył Michał Kucharczyk, który sprawiał ogromne kłopoty znacznie wolniejszym obrońcom. Mimo wszystko koledzy nie potrafili wykorzystać dograń "Kuchego", a w dalszej części spotkania on sam wykazywał się ogromną nieskutecznością.

W warszawskiej drużynie zawiodła przede wszystkim ofensywa. Tutaj należy wspomnieć o Jarosławie Niezgodzie i Domagoju Antoliciu, którzy mieli w spotkaniu wiele okazji na zdobycie bramki. Obaj napastnicy popełniali jednak drobne błędy i nie potrafili wykorzystać bardzo dobrych sytuacji.

Do 36. minuty spotkanie było bardzo wyrównane, lecz to właśnie wtedy padła bramka dla Atletico Nacional. Gola, po opanowaniu piłki i płaskim strzale, zdobył 36-letni Leao Ramirez. Sześć minut później doświadczony napastnik powiększył przewagę swojej drużyny, która zeszła do szatni z dwubramkową zaliczką.

Warszawski mistrz wszedł w drugą połowę ze świeżymi siłami, jednak zmiany i roszady w składzie nie pomogły. Legia wciąż pozostawała nieskuteczna i wydawało się, że na murawie grają pojedynczy zawodnicy, którzy nie tworzą zgranej drużyny.

Ekwadorska drużyna kontrolowała dalszą część spotkania i ostatecznie wygrała 2:0. Legia Warszawa skończyła swoje amerykańskie zgrupowanie i wraca do Polski na tarczy. Jak Mistrz Polski poradzi sobie w lidze? Romeo Jozak ma jeszcze trochę czasu, aby stworzyć z legionistów bardzo solidną ekipę.

Legia Warszawa - Atletico Nacional 0:2 (0:2)

Bramki: Aldo Leao Ramirez 36, 42

Żółte kartki: Montano, M. Torres (Atletico)

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak (46. Radosław Majecki) - Artur Jędrzejczyk (46. Kasper Hamalainen), Michał Pazdan (65. Mateusz Żyro), Maciej Dąbrowski (46. Inaki Astiz) - Łukasz Broź (58. Łukasz Turzyniecki), Krzysztof Mączyński, William Remy, Thiabault Moulin (46. Michał Kopczyński), Michał Kucharczyk (73. Brian Iloski) - Domagoj Antolić (46. Cristian Pasquato) - Jarosław Niezgoda (46. Armando Sadiku)

Atletico Nacional: Christian Vargas - Jackson Montano (46. Hadier Borja), Carlos Cuesta, Alexis Henriquez (73. Felipe Aguilar), Cristian Mafla (79. Edwin Velasco) - Gustavo Torres (66. Ronaldo Lucena), Aldo Leao Ramirez (66. Juan David Castaneda), Raul Loaiza (79. Jhon Mosquera), Macnelly Torres (66. Diego Arias), Jeison Lucumi - Andres Renteria (79. Juan Pablo Nieto)