Rafael Nadal

Autor: Eastnews Rafael Nadal

Rafael Nadal ZDEMOLOWAŁ Stefanosa Tsitsipasa! Hiszpan zagra w finale Australian Open!

2019-01-24 11:42

Rafael Nadal - Stefanos Tsitsipas RELACJA NA ŻYWO 1/2 finału Australian Open LIVE. Słynny Hiszpan Rafael Nadal jest już w finale turnieju w Melbourne. Awansował do niego, nie tracąc w całym Australian Open ani jednego seta. Kolejną ofiarą gwiazdora z Majorki jest rewelacyjny Grek Stefanos Tsitsipas, któremu Nadal udzielił surowej lekcji tenisa. Hiszpan wygrał 6:2, 6:4, 6:0. Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Nadal - Tsitsipas WYNIK LIVE w 1/2 finału Australian Open.

Nadal - Tsitsipas NA ŻYWO Australian Open LIVE RELACJA ONLINE mecz Nadal - Tsitsipas w 1/2 finału Australian Open. Rafael Nadal przez turniej w Melbourne idzie jak burza. Hiszpan awansował do 1/2 finału bez straty seta, wygrywając szybko i pewnie. To ważne, bo zmagający się z przewlekłymi kontuzjami kolan gwiazdor z Majorki dzięki temu zaoszczędził dużo sił. To sprawia, że wyrasta na faworyta numer 1 Australian Open, a kibice już ostrzą sobie zęby na jego finałowy pojedynek z serbskim liderem rankingu ATP Novakiem Djokoviciem. Czy do niego dojdzie? Żeby tak się stało, Rafa Nadal musi najpierw pokonać Steafonosa Tsitsipasa. A niespełna 21-letni Grek spisuje się w Melbourne fantastycznie, z godną podziwu bezczelnością i pewnością siebie odprawiając kolejnych doświadczonych faworytów. Największe wrażenie na wszystkich zrobiło oczywiście zwycięstwo Tsitsipasa nad broniącym tytułu Rogerem Federerem. - Przegrałem z tenisistą, który po prostu okazał się ode mnie wyraźnie lepszy - przyznał słynny Szwajcar po porażce z Grekiem w IV rundzie. Długowłosy Tsitsipas pokonał go 6:7(11), 7:6(3), 7:5, 7:6(5). W kolejnej rundzie poszedł za ciosem, ogrywając również w czterech setach Hiszpana Roberta Bautistę Aguta.

Nadal i Tsitsipas grali ze sobą 2 razy. Oba te spotkania wygrał Hiszpan. Rozstawiony w Melbourne z numerem 14 grecki tenisista uległ gwiazdorowi z Majorki dwukrotnie w 2018 roku, w Barcelonie (korty ziemne) i w kanadyjskim Rogers Cup (korty twarde). Oba te mecze były finałami turniejów i oba Nadal wygrał w dwóch setach, ale spotkania były bardzo zacięte. Jak będzie tym razem? Czy rewelacyjny Tsitsipas jest w stanie sprawić kolejną w tym turnieju sensację? Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Hiszpan. - On jest młody i ciągle się rozwija. Wygrał tu kilka ważnych meczów i jest pewny siebie. To będzie trudne spotkanie. Ale w wielkoszlemowym półfinale nie możesz oczekiwać łatwego przeciwnika. Stefanos jest jednym z najlepszych tenisistów na świecie i muszę zagrać najlepiej, jak potrafię, żeby go pokonać - powiedział o Greku hiszpański faworyt.

Rafael Nadal - Stefanos Tsitsipas: KIEDY mecz? O której godzinie? Mecz Rafael Nadal - Stefanos Tsitsipas w 1/2 finału Australian Open zostanie rozegrany w czwartek 24 stycznia o godzinie 9.30 rano polskiego czasu. Polsat sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Nadal - Tsitsipas. Śledź z nami przebieg i wynik półfinału Nadal - Tsitsipas.