Lekarz z Bergamo w SZOKU! Na koncie w banku zobaczył 5 milionów od Novaka Djokovicia!

2020-04-16 10:37
Novak Djoković jest liderem rankingu ATP.
Autor: Press Focus Novak Djoković jest liderem rankingu ATP.

Novak Djoković po raz kolejny pokazał, że jest nie tylko wielkim tenisistą, ale też wspaniałym człowiekiem z dobrym sercem. Serbski lider rankingu ATP przelał aż 1 milion euro czyli prawie 5 milionów złotych na konto służb medycznych w Bergamo, włoskim mieście w Lombardii, w którym epidemia koronawirusa zebrała potworne żniwo. Djoković zrobił to bez rozgłosu, nie informując o tym nawet organizacji, na konto której przelał ogromną kwotę. - Byłem w szoku, kiedy zobaczyłem na koncie bankowym tę sumę i nazwisko darczyńcy - mówi szwedzki lekarz dr Peter Assembergs, dyrektor generalny ASTT Bergamo Ovest, która koordynuje pracę służb medycznych w tym mieście.

Novak Djoković znany jest z licznych akcji charytatywnych. Zarządzana przez jego żonę Jelenę fundacja słynnego tenisisty pomaga pottrzebującym na całym świecie. Niedawno Djoković i jego małżonka podczas wideokonferencji poinformowali, że przekazują 1 milion euro na serbską służbę zdrowia i walkę z koronawirusem. Teraz lider rankingu ATP przekazał jeszcze więcej szpitalom w Bergamo. "Droga Italio, wiem, że przeżywasz teraz straszne chwile, ale chciałbym, żebyś wiedziała, że w tej walce nie jesteś sama" - napisał parę dni temu Djoković w mediach społecznościowych. Teraz okazało się, że nie były to tylko piękne słowa. Gwiazdor przelał aż 1 mln euro służbom medycznym w Lombardii. Pieniądze zostaną przekazane szpitalom Treviglio-Caravaggio i Romano di Lombardia. - Byłem podekscytowany, gdy na koncie w banku zobaczyłem ten przelewe i nazwisko Novaka Djokovicia jako darczyńcy. Uderzyło mnie to, że nie był zainteresowany nagłośnieniem sprawy. Potem powiedział mi, że nie dba o to, czy inne się dowiedzą, ale mogę o tym poinformować media, jeżeli uznam, że dzięki temu inni będą mogli pójść w jego ślady - mówi dr Peter Assembergs, dyrektor generalny ASST Bergamo Ovest.

Sławna tenisistka zamknęła się w domu ze słynnym piłkarzem! WRZASKI w czasie IGRASZEK! WIDEO

Pieniądze od Novaka Djokovicia zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszego sprzętu medycznego. - Ten wspaniały dar pozwoli nam przebudować odział intensywnej opieki. Możemy dokupić urządzenia medyczne, a to pozwoli nam jeszcze lepiej zarządzać sytuacjami kryzysowymi - dodał dr Assembergs. - W ostatnich dniach wiele firm, organizacji, stowarzyszeń, osób prywatnych nam pomogło i dziękuję wszystkim za okazaną hojność. Jednak kiedy przeczytałem nazwisko najlepszego tenisisty na świecie wśród darczyńców, byłem w szoku - dodał.

Piotr Żyła znów zaskoczył! Zobaczcie, jaką MASECZKĘ założył polski skoczek!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze