Magda Linette, Wimbledon 1_PUBL

Autor: EAST NEWS Magda Linette, Wimbledon

Magda Linette wygrała po HORRORZE! Polka w III rundzie Wimbledonu!

2019-07-04 19:42

Magda Linette - Amanda Anisimova WYNIK RELACJA NA ŻYWO z Wimbledonu. Magda Linette po kapitalnym występie awansowała do III rundy Wimbledonu! Tenisistka z Poznania pokonała 6:4, 7:5 niespełna 18-letnią Amerykankę Amandę Anisimovą, półfinalistkę French Open. Nazywana "nową Szarapową" rywalka była faworytką, ale Polka zaskoczyła ją świetną grą. Znakomicie serwowała, udźwignęła też presję w końcówce, która była niezwykle dramatyczna. W nagrodę w III rundzie zagra ze słynną Petrą Kvitovą. Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Linette - Anisimova w II rundzie Wimbledonu.

Magda Linette (27 l., nr 75) po kapitalnym meczu pokonała 6:4, 7:5 Amandę Anisimovą (nr 26) i jest w III rundzie Wimbledonu! Końcówka spotkania była niezwykle dramatyczna, a zwycięstwo zaczęło wyślizgiwać się Polce z rąk. Na szczęście udźwignęła presję. W nagrodę w sobotę zagra z wielką gwiazdą - dwukrotną mistrzynią londyńskiego Szlema Petrą Kvitovą (nr 6).

Mająca rosyjskie korzenie Amerykanka w sierpniu skończy 18 lat, ale już narobiła dużego zamieszania i wróży jej się wielką karierę. Długonoga i urodziwa blondynka nazywana jest "nową Szarapową", bo jest podobna do słynnej Maszy, a na korcie prezentuje taki sam styl gry. Miesiąc temu doszła do półfinału paryskiego French Open, ogrywając m.in. broniącą tytułu Simonę Halep. Była zdecydowaną faworytką przed meczem z Linette, która przecież dwa dni wcześniej wygrała pierwszy w karierze mecz w głównej drabince Wimbledonu.

Magda jednak utarła nosa amerykańskiej gwiazdce. Od początku grała agresywnie i kapitalnie serwowała. W drugim secie rozpędzona poznanianka prowadziła już 6:4, 5:3. Sukces był tak blisko, ale nagle wszystko zaczęło się walić. Zdenerwowana Linette roztrwoniła przewagę. Sympatyczna Polka znana jest z tego, że często nie wytrzymuje presji w końcówkach spotkań i wypuszcza zwycięstwo z rąk. Tym razem nie pękła. Chwilę później znów przełamała serwis Anisimovej. Ostatnie piłki były jak dreszczowiec. Na szczęście po chwili Linette mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Polka zarobiła aż 111 tysiące funtów (ponad pół miliona złotych) i punkty, dzięki którym awansuje co najmniej w okolice 60. miejsca w rankingu (wyprzedzi m.in. Igę Świątek). W sobotę w III rundzie zagra ze słynną Petrą Kvitovą, mistrzynią Wimbledonu w latach 2011 i 2014. Czeszka po szokującym ataku nożownika, który omal nie zakończył jej kariery (zranił ją w dłoń), odbudowała wielką formę. Ostatnio miała jednak spore problemy zdrowotne. W Londynie wróciła do gry po dłuższej przerwie.

Wimbledon: Magda Linette - Amanda Anisimova RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE

Do pięciu razy sztuka... Po czterech kolejnych porażkach w I rundzie Wimbledonu Magda Linette wreszcie wygrała pierwszy w karierze mecz w głównej drabince londyńskiego Szlema. Tenisistka z Poznania pokonała 6:0, 7:6(9) rosyjską kwalifikantkę Annę Kalinską (nr 144). Linette zaczęła mecz rewelacyjnie. Grająca bardzo agresywny i ofensywny tenis Polka tak stłamsiła rywalkę, że pierwszy set trwał zaledwie 20 minut. Potem mecz się wyrównał, a Magda musiała odrabiać straty. Końcówka była dramatyczna. Linette zmarnowała cztery piłki meczowe, sama broniła setboli. Wreszcie mogła cieszyć się ze zwycięstwa. W II rundzie jej rywalką będzie Amanda Anisimova (USA, nr 26), która pokonała 6:3, 6:3 Soranę Cirsteę (Rumunia, nr 77). 18-letnia Amerykanka ma rosyjskie korzenie i wielki talent. Furorę zrobiła miesiąc temu w paryskim French Open, gdzie doszła do półfinału, pokonując m.in. broniącą tytułu Simonę Halep.

Linette - Anisimova WYNIK NA ŻYWO RELACJA LIVE w Wimbledonu II runda

Mecz Magda Linette - Amanda Anisimova w II rundzie Wimbledonu zostanie rozegrany w czwartek 4 lipca. Pojedynek Linette - Anisimova rozpocznie się ok. godziny 15.30-16.00. Został zaplanowany jako trzeci po meczu pań (Dart - Haddad Maia) i panów (Cilić - Sousa). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo.