Angelika Cichocka, 800 metrów

Autor: Eastnews Angelika Cichocka

Halowe MŚ. Angelika Cichocka srebrną medalistką na 800 metrów

2014-03-09 18:19

Angelika Cichocka zajęła drugie miejsce w finale biegu na 800 metrów kobiet podczas halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Polka w Sopocie okazała się wolniejsza tylko od Amerykanki Chanelle Price.

Cichocka była faworytką do złotego medalu. Polka w półfinale miała najlepszy czas ze wszystich zawodniczek, a wynik 2.00,37 to drugi najlepszy wynik w historii Polski na 800 metrów.

Przeczytaj: PŚ w Oslo. Trzecie miejsce Stocha. Kryształowa Kula musi poczekać. Zapis relacji na żywo

W finale było jednak nieco gorzej. Cichocka przegrała z Price o 0,36 sekundy i musiała zadowolić się srebrym medalem. Brąż przypadł reprezentantce Białorusi, Marinie Arzamasowej (2:00,79).

Angelika Cichocka zdobyła dla Polski drugi medal podczas halowych MŚ w Ergo Arenie. W sobotę złoto wywalczyła w skoku wzwyż Kamila Lićwinko.