Kszczot Lewandowski

Autor: East News Kszczot Lewandowski

Halowe MŚ. Kszczot i Lewandowski zdobyli dwa medale dla Polski w biegu na 800 metrów

2014-03-09 18:36

Okazuje się, że Polacy znakomicie czują się na dystansie 800 metrów. Po srebrze Angeliki Cichockiej, dwa medale podczas halowych mistrzostw świata w Sopocie zdobyli Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w męskim finale. Mistrzem świata został Etiopczyk Mohammed Aman.

Obaj Polacy już w półfinałach pokazali, że mają apetyty na medale. Kszczot do finału wszedł z najlepszym czasem eliminacji, a Lewandowski jako szczęśliwy przegrany.

Przeczytaj: Halowe MŚ. Angelika Cichocka srebrną medalistką na 800 metrów

W finale na okrążenie przed końcem prowadził Lewandowski przed Kszczotem, ale znakomitym finiszem popisał się jednak Etiopczyk Mohammed Aman, który wyprzedził obu naszych zawodników. Pewne drugie miejsce przypadło Kszczotowi, a trzeci do mety przybiegł Lewandowski.