Hiszpania - Portugalia,wynik 1:0, Hiszpania w ćwierćfinale - RELACJA NA ŻYWO

2010-06-29 21:26

Mistrzowie Europy - reprezentacja Hiszpanii dołączyła do grona ćwierćfinalistów tegorocznych Mistrzostw Świata. Hiszpanie pokonali słabo grającą Portugalię 1:0, po strzale niezawodnego Davida Villi (29 l.).

Pierwsza połowa byłą średnim widowiskiem, w którym brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Obie drużyny po których spodziewalibyśmy się porywających akcji i ofensywnej gry - zawodziły.

W drugiej połowie, nic nie zapowiadało większych zmian. Portugalczycy jedynie od czasu do czasu kontrowali. Do chwili w której z boiska szedł Fernando Torres (26 l.), a zastąpił Fernando Llorente (25 l.). Hiszpanie zaczęli zadawać coraz mocniejsze "ciosy". Czego efektem była bramka zdobyta, przez Vilęe, która zadecydowała o losach awansu.

W meczu zupełnie niewidoczny był Cristano Ronaldo (25 l.), na którego z pewnością spadnie lawina krytyki.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że on sam w pojedynkę meczu na takim poziomie nie wygra. Reprezentacja Portugalii od zawsze znana z ofensywnego stylu - została stłumiona przez trenera Queiroza w zupełnie nie trafiony sposób. Nie stawiając na ich możliwości ofensywne selekcjoner postawił na obronę i granie z kontry. Jak widać efekty to przyniosło fatalne.

RELACJA:

Koniec meczu . Hiszpania w ćwierćfinale!

89 min. Czerwona kartka dla Ricardo Costy za uderzenie w twarz Capdevilli. Portugalia skończy mecz w dziesiątkę.

88 min. Z boiska schodzi bohater meczu David Villa zmienia go piłkarz Barcelony Pedro.

85 min. Obraz gry bez zmian. Kolejna okazja Llorente! Piłka mija jednak słupek

77 min. Portugalia nadal nie potrafi wyjść ze swojej mosiężnej gry i nie ma pomysłów na to żeby zagrozić Hiszpanom. Cristiano Ronaldo zupełnie nie widoczny.

70 min. Piękna akcja Hiszpanii. Sergio Ramos niczym napastnik wpada w pole karne, dobrze uderza w długi róg. Jednak końcówkami palców broni Eduardo.

62 min. GOL! Villa! Czwarty gol napastnika Barcelony na Mundialu. Swietne zagranie Iniesty i Xaviego, a swojej okazji nie marnuje David Villa.

62 min. Groźny strzał Villi!

61 min. Okazja Hiszpanii. Główkuje Llurente broni Eduardo!!

60 min.
Obraz gry nie ulega zmianie. Za nami godzina gry brak przyspieszenia akcji.

51 min. Ależ blisko szczęścia Portugalia. Groźna konta kończy się jednak tylko na rzucie rożnym.

50 min.
Ciągle bez przysłowiowych fajerwerków, jakich spodziewalibyśmy się po meczu tych drużyn. Dużo gry w środku pola i strat piłki przez obydwie drużyny.

46 min. Rozpoczynają Portugalczycy. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie więcej emocji.

II POŁOWA

Koniec pierwszej części spotkania. Faworyzowana Hiszpania nie pokazał niemal nic. Jak na razie widowisko średniej klasy i remis 0:0 najlepiej oddaje to co się działo na boisku w Kapsztadzie.

41 min. Dobry kontratak Portugalii. Simao wychodzi niemalże na sam na sam, jednak w pojedynku biegowym szybszy jest Casillas.

39 min. Hugo Almeida nie dochodzi do piłki po bardzo dobrym dośrodkowaniu i jest nadal bez bramek. Była to jedna z lepszych okazji do zdobycia bramki.

35 min. Tempo spotkania , które zapowiadało się na hitowe jest przeciętne. Żadnej z drużyn nie dało się do tej pory wypracować stuprocentowej sytuacji. Niestety jest coraz więcej fauli i nieczystych zagrań.

27 min. Z wolnego huknął Cristiano Ronaldo. Piłkę odbija Casillas, a obrońcom udaje się wyjaśnić całą sytuację.

20 min. Bardzo groźna akcja Portugalii. Tiago strzela z dystansu, Casillas ledwie to obronił. Atakowany przez Almeidę radzi sobie z nim w powietrzu. Portugalia bardzo bliska objęcia prowadzenia.

14 min.
Hiszpanie nadal mają przewagę. Rozgrywają piłkę i konstruują kolejne akcje. Jednak jak do tej pory bez większego rezultatu. Portugalia co prawda nie straciła bramki na tym turnieju, ale jeżeli myślą o zwycięstwie w tym meczu muszą wreszcie odważniej zaatakować.

7 min. Już trzeci strzał Hiszpanów na bramkę Eduardo. Tym razem uderzał David Villa - było groźnie jednak wynik pozostaje bez zmian.

2 min. Strzał Torresa - broni Euardo. Hiszpanie próbują strzałami z dystansu zaskoczyć golkipera Portugalii, który coraz bardziej irytuje się na swoich obrońców.