KRAKÓW: Dozorca bloku nie wykonuje swoich obowiązków

Mieszkam na krakowskim osiedlu Nowa Huta

i

Autor: archiwum se.pl

W Krakowie powstaje CUD-HALA! Otwarcie już w wiosną 2014 roku

2013-11-22 4:15

Takiej hali jeszcze w Polsce nie było. 20 tysięcy widzów na trybunach, 9 tysięcy na płycie. Największa w kraju i jedna z największych w Europie. W Krakowie powstaje obiekt widowiskowo-sportowy XXI wieku. Otwarcie wiosną 2014 roku, po trzech latach od rozpoczęcia budowy.

W przyszłym roku w Kraków Arena rozgrywane będą siatkarskie mistrzostwa świata, Liga Światowa, bokserska gala z udziałem Artura Szpilki. W styczniu 2016 r. - mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. A jeśli Kraków dostanie zimowe IO 2022 , to także zawody w łyżwiarstwie figurowym, short tracku i curlingu.

Czytaj także: Były piłkarz Borussii Dortmund i reprezentacji Egiptu skazany na 6 lat więzienia

Obiekt jest jeden, ale hale dwie: główna i treningowa. W tej większej można będzie rozgrywać zawody w 17 dyscyplinach: od boksu i MMA (wtedy widownia może sięgać 29 tysięcy) przez tenis i gry zespołowe po halową lekkoatletykę. W mniejszej - treningi i zawody niższej rangi.

Na elewacji jeden z największych na świecie telewizyjnych ekranów (14 m wysokości), pozwalający śledzić z zewnątrz to, co dzieje się w środku.

Żeby wyobrazić sobie ogrom Kraków Areny, trzeba by przenieść do głównej hali cztery największe krakowskie kopce (Piłsudskiego, Kościuszki, Wandy oraz Kraka). W obiekcie o powierzchni ponad 61,4 tys. mkw. i wysokości 27 m zmieściłyby się trzykrotnie!

Zobacz koniecznie: Dlaczego Franciszek Smuda nie komentuje gry kadry? Bo "gryzie się w ozor"

Kraków Arena ma kosztować 357 mln złotych. Pięć razy mniej niż Stadion Narodowy w Warszawie. Całość inwestycji pokrywa królewskie miasto. I nie pozwala na to, by przewidziany kosztorys został przekroczony (tak jak poszybował do góry w Warszawie).

30 listopada odbędzie się dzień otwarty tego wspaniałego obiektu.

Robert Korzeniowski (45 l.), trzykrotny mistrz olimpijski: Weźcie przykład z O2

- Dziwię się, że dotąd nie było wielkich hal ani w Warszawie, ani Krakowie. Kraków to najbardziej rozpoznawalne w świecie polskie miasto, ta hala wzmacnia jego kandydaturę do wszelkich prestiżowych wydarzeń sportowych. Pytanie tylko, czy będzie w tym krakowskim obiekcie dość imprez, aby utrzymanie się opłaciło, czy będzie pomysł, jak zarobić. Wzorem powinna być hala O2 w Londynie, w której ciągle coś wspaniałego się dzieje i na siebie zarabia.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze