Kajetanowicz pełen uznania dla Piotra Żyły. Ustronianin kibicował ustronianinowi

2021-03-08 0:00 Waldemar Zawołowicz
Kajetan Kajetanowicz.
Autor: MATERIAŁY PRASOWE Kajetan Kajetanowicz.

Jak dobrze mieć takiego sąsiada! W Ustroniu wkrótce będą mieszkać blisko siebie dwaj mistrzowie w swoich profesjach: Kajetan Kajetanowicz (41 l.) i Piotr Żyła (34 l.). Mistrz świata w skokach narciarskich jest w trakcie budowy domu w tym mieście. Tymczasem trzykrotny rajdowy mistrz Europy mieszka w Ustroniu od urodzenia.

- Szczerze? Nawet nie wiedziałem, że Piotrek buduje się w Ustroniu. Ale kibicowałem jemu jak i zresztą całej naszej reprezentacji podczas mistrzostw. Ogromnie ucieszyłem się, że "Pieter" wreszcie dopiął swego i zdobył upragniony tytuł mistrza świata. Jest to wynik ciężkiej pracy i jego pełnego profesjonalizmu - mówił "Kajto".

Złoty medal w Oberstdorfie nie był ostatnim sukcesem Żyły na tych mistrzostwach. Ustronian okazał się najlepszym skoczkiem konkursu drużynowego, w którym polski kwartet wywalczył brązowy krążek.

- Widać, że Piotrek złapał formę. Ale dla mnie to jest przypadek. Wierzyłem, że nie skończy na tym jednym krążku. Tym bardziej, że z grona rywali odpadł jeden z najgroźniejszych, Halvor Egner Granerud – komentował kierowca LOTOS Rally Team. - Nie wiem, kiedy się spotkamy, ale pewnie nie nastąpi to szybko. Obaj mamy dużo pracy. Piotrek nadali startuje w konkursach, a ja przygotowuję się do sezonu rajdowego.

Piotr Żyła
Autor: SE Piotr Żyła
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze