Richard Freitag

Skoki narciarskie. Freitag wygrywa w Oberstdorfie, Biegun zdobywa pierwszy punkt w karierze

2013-02-16 19:52

Niemiec Richard Freitag wygrał sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Oberstdorfie (HS 213). Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się kolejno Andreas Stjernen z Norwegii i lider klasyfikacji generalnej, Austriak Gregor Schlierenzauer. Na uwagę zasługuje też występ juniora Krzysztofa Bieguna, który zdobył pierwsze punkty PŚ w karierze.

Konkurs lotów w Oberstdorfie był ostatnim indywidualnym startem przed rozpoczynającymi się 20 lutego w Val die Fiemme mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym.

W niedzielę na obiekcie im. Heiniego Kopflera skoczkowie będą rywalizować drużynowo, początek zawodów zaplanowano na godz. 17.