Novak Djoković

Autor: AP Novak Djoković

Djoković - Raonic: Wielki hit w półfinale Australian Open! Djoković zagra z Federerem

2020-01-28 11:49

Novak Djoković w Melbourne broni zeszłorocznego zwycięstwa w Australian Open i jak na razie jest na bardzo dobrej drodze, by mu się to udało. Serb w ćwierćfinale dość gładko pokonał Milosa Raonicia w trzech setach 6:4, 6:3, 7:6(1). Teraz czeka go ciężka przeszkoda w osobie słynnego Rogera Federera, który po pięciosetowym boju i obronie siedmiu piłek meczowych, pokonał Tennysa Sandgrena!

Na te rywalizacje fani tenisa czekają z wielkim utęsknieniem! Novak Djoković awansował do półfinału Australian Open i zmierzy się w nim z inną legendą tego sportu, Rogerem Federerem. Będzie to ich jubileuszowe, pięćdziesiąte spotkanie w karierze! Kto tym razem wyjdzie zwycięsko? Bardziej wypoczęty będzie z pewnością Serb, który nie miał wielkich problemów z Milosem Raoniciem.

Spotkanie było dość wyrównane, ale w kluczowych momentach Kanadyjczyk popełniał za dużo błędów. Raonić znakomicie serwował, w całym meczu zrobił aż osiemnaście asów, ale liczba niewymuszonych błędów zdecydowanie przeważała w stosunku do Djokovicia. 35 rakieta na świecie nie miała zbyt wielu okazji na przełamanie Serba.

Gdy Djoković miał swoje break-pointy, wówczas znakomicie podawał Raonić. Pomylił się jednak dwukrotnie i to właśnie te dwa przełamania zadecydowały o losach spotkania. Najbardziej zacięty był trwający 71 minut gem, który zakończył się po tie-breaku. W nim jednak Kanadyjczyk totalnie się pogubił i zdobył zaledwie jeden punkt.

Pozostałych dwóch półfinalistów wyznaczą spotkania Rafy Nadala z Dominikiem Thiemem oraz Stana Wawrinki z Alexandrem Zverevem. Dwa pojedynki o finał rozegrane zostaną w czwartek i piątek. Spotkanie o triumf w pierwszym, wielkoszlemowym turnieju zaplanowano na niedzielę na godzinę 9:30.