Roger Federer

Autor: AP Roger Federer

Roger Federer OBRONIŁ 7 PIŁEK MECZOWYCH! Tennys nie dobił tenisowego boga w Australian Open

2020-01-28 9:36

Roger Federer po raz drugi w trwającym Australian Open był już jedną nogą za burtą, ale znów w niesamowity sposób się wyratował. Spora w tym zasługa jego rywala, który nie wykorzystał... 7 piłek meczowych! Federer gasł w oczach, wyglądał jakby miał już serdecznie dość tego meczu i wydawało się, że nie ma szans uniknąć sensacyjnej klęski. Szwajcarski gwiazdor w 1/4 finału wygrał jednak z zajmującym 100. miejsce w rankingu ATP Tennysem Sandgrenem 6:3, 2:6, 2:6, 7:6(8), 6:3. KIM JEST Tennys Sandgren, który był blisko ogrania Federera.

KIM JEST Tennys Sandgran? Federer - Sandgren WYNIK

Roger Federer już w III rundzie, gdy walczył z Johnem Millmanem, australijskim pogromcą Huberta Hurkacza, był jedną nogą za burtą. W decydującym o zwycięstwie super tie-breaku w piątym secie przegrywał 4-8, ale rywal wypuścił zwycięstwo z rąk (Szwajcar wygrał 10-8). Federer w meczu z Tennysem Sandgrenem też uciekł spod topora. Pierwszy set nie zapowiadał dramatu. Gwiazdor z Bazylei wygrał go pewnie 6:3. Potem jednak gasł w oczach. Opadł z sił, popełniał mnóstwo błędów, wyglądał tak, jakby miał serdecznie dość. A Tennys Sandgren rozkręcał się z seta na set. W tie-breaku czwartego seta Amerykanin przy prowadzeniu 3:6, 6:2, 6:2, 6:6 miał aż 7 piłek meczowych, ale zabrakło mu zimnej krwi. Nie dobił gwiazdora, był usztywniony, psuł proste piłki. Federer wykorzystał swoje ogromne doświadczenie. W piątym secie mimo problemów zdrowotnych (korzystał z pomocy fizjoterapeuty) miał już mecz pod kontrolą. - Nie wiem jak udało mi się to wygrać. Miałem mnóstwo szczęścia - kręcił po meczu głową.

Tennys Sandgren KIM JEST? CO OSIĄGNĄŁ?

To byłaby ogromna sensacja, ale zajmujący obecnie 100. miejsce w rankingu ATP Tennys Sandgren już po raz drugi namieszał strasznie w Australian Open. W 2018 roku zupełnie nieznany tenisista ze stanu Tennessee (południe USA) doszedł w Melbourne do 1/4 finału. Mający skandynawskie korzenie Sandgren (pradziadek był Szwedem) 2 lata temu wywołał skandal. Kiedy doszedł w Melbourne do ćwierćfinału, media wyciągnęły mu homofobiczne i rasistowskie tweety (tenisista potem je skasował). Sandgren atakował w nich m.in. Serenę Williams. Tenisista potem przepraszał, ale też atakował dziennikarzy. W półfinale Australian Open 2020 Federer zagra ze zwycięzcą meczu Novak Djoković - Milos Raonic.