Magda Linette wygrała turniej WTA Hua Hin! [WIDEO]

2020-02-16 12:27 MC
Magda Linette
Autor: AP Photo/Andy Brownbill Magda Linette

Magda Linette wygrała drugi turniej WTA w swojej karierze! W niedzielnym finale w Hua Hin pokonała Szwajcarkę Leonie Kung 6:3, 6:2. Polska tenisistka nie pozostawiła żadnych złudzeń, kto był lepszy, nie dając większych szans młodszej rywalce.

Linette w drodze do finału turnieju WTA w Hua Hin wyeliminowała kolejno Ukrainkę Katerynę Bondarenko, Chinkę Shuai Peng, Chinkę Xiyu Wang i Rumunkę Patricię Marię Tig. W meczu o tytuł zmierzyła się z 19-latką, która do tej pory zajmowała 283. miejsce w rankingu WTA.

Polka, jak przystało na faworytkę, kontrolowała przebieg meczu od początku do końca. Szwajcarka nie przełamała jej ani razu i jeśli sprawiała problemy, to tylko przy pierwszym serwisie. To było jednak zbyt mało na świetnie dysponowaną Linette. Dzięki wygranej w turnieju 28-latka awansuje na 33. miejsce w rankingu WTA.

Dla Linette był to czwarty finał w karierze. W sierpniu 2019 roku wygrała nowojorski Bronx Open, pokonując Włoszkę Camilę Giorgi. W pozostałych finałach musiała uznać wyższość Belgijki Yaniny Wickmayer (wrzesień 2015, Tokio) i Czeszki Karoliny Muchovej (wrzesień 2019, Seul).

Magda Linette - Leonie Kung 6:3, 6:2

Na żywo

Magda Linette - Leonie Kung

Dzień dobry. Dziś trzymamy mocno kciuki za Magdę Linette! Początek finału WTA Hua Hin już o godzinie 11:00.

Wcześniej rozegrano finał debla, w którym górą okazały się Arina Rodionowa i Storm Sanders.

Polka wygrała do tej pory jeden turniej. W sierpniu 2019 roku triumfowała podczas nowojorskiego Bronx Open, pokonując Włoszkę Camilę Giorgi 5:7, 7:5, 6:4.

Dla Kung to pierwszy finał w karierze.

Tenisistka, która wygra, otrzyma 43 000 dolarów i 260 pkt do rankingu WTA. Jeśli Linette wygra, to awansuje na 33. miejsce.

Mecz ma się rozpocząć ok. godziny 11:05.

Zaczynamy!

1:0

Dobry początek w wykonaniu Linette. Polka grała pewnie. W trakcie gema była jedna długa wymiana, na korzyść Linette. Oby tak dalej!

1:1

To był długi gem przy serwisie Kung. Dużo bardziej doświadczona Polka radziła sobie na początku bez problemów i prowadziła już 30:0. Później Szwajcarka się przebudziła i w międzyczasie popisała się dwoma asami serwisowymi (30:40). Kolejna długa wymiana padła łupem Polki (40:40). Oglądaliśmy grę na przewagi. Linette była bliska przełamania, miała dwa break pointy, ale ich nie wykorzystała. Szwajcarka skutecznie się wybroniła.

2:1

Linette pewnie serwuje. Spokojny gem do 15.

2:2

Kung nabiera pewności siebie, gdy przychodzi jej serwować. Po jej dobrym początku do głosu doszła jednak Linette (30:30). W ważnym momencie, w kolejnej wymianie, trafiła jednak w siatkę (30:40). Chwilę później było po wszystkim. Gem dla Szwajcarki.

3:2

Linette miewała lepsze i gorsze momenty. Raz popisała się kapitalnym lobem, by później zepsuć prostą piłkę. Szwajcarka przy decydującej piłce poprosiła o challenge i była to słuszna decyzja - trafiła w linię. Gra toczyła się dalej i zrobiło się 40:30. Później Kung poprosiła o kolejny challenge, jednak tym razem się pomyliła.

4:2

Kung często ryzykuje przy serwisie. Wydawało się, że przełamanie jest kwestią czasu... Szwajcarka obroniła pierwszego break pointa, ale drugiego już nie zdołała. Pierwsze PRZEŁAMANIE dla Linette!

5:2

Linette rozpoczęła od asa serwisowego. Pewny gem do 15.

5:3

Kung nie rezygnuje. Wygrała gema do 15, kończąc go efektowym asem serwisowym.

6:3

Linette mobilizuje się w charakterystyczny sposób i są efekty. Polka miała dwie piłki setowe, ale wykorzystała pierwszą z nich!

6:3, 1:0

Linette nie mogła sobie wyśnić lepszego początku drugiego seta. Przy serwisie Kung prowadziła już 4:0. Szwajcarka w międzyczasie popełniła fatalny błąd przy próbie drop shota. Gem do zera!

6:3, 2:0

Kolejny gem dla Linette. Polka gra po profesorsku!

6:3, 2:1

Kung często serwuje na ciało, co sprawia duże problemy Linette. Szwajcarka najwyraźniej poczuła, że nie ma nic do stracenia. Gem do zera.

6:3, 3:1

Wyrównany gem przy serwisie Linette. Kung nie składa broni. Zaczęło się robić nerwowo, bo rywalka prowadziła 40:30. Na szczęście Linette wyszła z opresji i skończyła gema pięknym zagraniem!

6:3, 4:1

Linette naciera, Kung powoli brakuje pomysłów. DRUGIE PRZEŁAMANIE!

6:3, 5:1

Kung potrafi się zmobilizować i sprawić Linette problemy. Tak było tym razem. Polka jednak nie dała się wybić z rytmu. Gem dla Linette.

6:3, 5:2

Gem dla Kung. Za moment serwis Linette.

6:3, 6:2

Linette serwowała, by wygrać mecz. Kung robiła, co mogła, by utrudnić jej zadanie. W pewnym momencie Szwajcarka prowadziła nawet 30:15. Polak zakasała rękawy i od tego momentu grała jak z nut. Cały mecz zakończyły świetnym serwisem! TYTUŁ DLA MAGDY LINETTE!

Najnowsze