Iga Świątek KIEDY gra? Plany startowe Igi Świątek TERMINARZ GDZIE gra

2020-02-20 15:37 CH
Iga Świątek
Autor: EastNews Iga Świątek

Iga Świątek KIEDY gra? Plany startowe Igi Świątek TERMINARZ KIEDY gra Iga Świątek 2020 GDZIE gra? Iga Świątek rozbudziła apetyty świetnym występem na początku sezonu. Mimo długiej przerwy w grze młoda Polka znakomicie zaprezentowała się w Australian Open, gdzie była blisko awansu do 1/4 finału. Fani Igi Świątek czekają niecierpliwie na jej kolejne występy. KIEDY zagra Iga Świątek? Jakie są jej plany startowe. TERMINARZ występów Igi Świątek 2020 W jakich gra turniejach?

Iga Świątek KIEDY gra TERMINARZ Jaki turniej? Plany startowe

Iga Świątek już pierwszym występem w 2020 roku sprawiła miłą niespodziankę, dochodząc aż do IV rundy Australian Open. Forma i sukcesy młodej Polki w Melbourne były tym większym zaskoczeniem, że Iga do rywalizacji przystąpiła po blisko 5 miesięcy przerwy w grze. Z powodu przeciążeniowego urazu stopy profilaktycznie zakończyła wcześniej sezon, żeby nie ryzykować pogłębienia kontuzji. Później też zaczęła przygotowania do nowego sezonu. - Co prawda nie grałam od pięciu miesięcy, ale mimo to nie brakowało mi pewności siebie, bo bardzo dobrze przepracowałam okres przygotowawczy. Mam też doświadczenie jeżeli chodzi o wracanie po kontuzji i je wykorzystałam - powiedziała Iga Świątek, która w 2017 roku przeszła operację stawu skokowego. - Pięć tygodni temu zaczęłam biegać i od tego czasu trenowałam już na sto procent, więc zdążyliśmy zrobić cały okres przygotowawczy i wiedziałam, że jestem gotowa. Po znakomitym występie w Australian Open Iga Świątek poszła za ciosem w Pucharze Federacji. W rozgrywanym w Luksemburgu turnieju Fed Cup wygrała wszystkie pojedynki, a reprezentacja Polski wywalczyła awans do kwietniowych baraży o awans do elity (rywalem Polek będzie Brazylia). Teraz przed Polką powrót co cyklu WTA. Gdzie i kiedy zagra Iga Świątek? W jakim turnieju?

Iga Świątek GDZIE gra? KIEDY gra Iga Światek TERMINARZ

Iga Świątek po występie w Pucharze Federacji zrobiła sobie przerwę w startach. W Warszawie był czas na krótki odpoczynek i spokojne treningi. Kiedy Polka wróci do gry? Iga Świątek do rywalizacji w cyklu WTA wróci w turnieju WTA w Dausze (WTA Doha czyli Qatar Total Open). Turniej rusza 23 lutego. Świątek miała zacząć od kwalifikacji, ale w ostatniej chwili dzięki rezygnacji z gry kolejnych zawodniczek wskoczyła od razu do głównej drabinki.

Najbliższe plany startowe

WTA Doha - 23 lutego
Indian Wells - 11 marca
Miami - 24 marca

Najnowsze