Historyczne sukcesy Magdy Linette i Huberta Hurkacza. Wielki awans Polki w rankingu WTA

2019-08-25 12:35 MSo
Magda Linette
Autor: EastNews Magda Linette

Sobota była wielkim świętem dla fanów polskiego tenisa. Magda Linette i Hubert Hurkacz tuż przed startem US Open zagrali w finałach dwóch amerykańskich turniejów. Co więcej, oboje wygrali swoje spotkania z wyżej notowanymi rywalami, dzięki czemu nie tylko zarobili wielkie pieniądze, ale zaliczyli też awans w rankingach!

Choć Magda Linette nie była faworytką podczas Bronx Open, to po drodze pokonała kilka wyżej notowanych rywalek i w samym finale triumfowała po trzysetowym boju z Camilą Giorgi (wówczas nr 58 WTA). W Nowym Jorku otrzymała nie tylko pierwszą w karierze paterę za zwycięstwo w turnieju WTA, ale również 43 tysiące dolarów.

- Mam 27 lat, więc nie jest to bardzo, bardzo młody wiek na pierwsze zwycięstwo. To znaczy dla mnie naprawdę bardzo dużo. Triumf daje dodatkową moc - pewności siebie - powiedziała dla WTAtennis.com po zakończonym meczu Linette. Polka podziękowała też publiczności, która licznie zgromadzona wspierała ją przez całe spotkanie.

Zwycięstwo w Nowym Jorku daje jej również wielki awans w rankingu WTA przed zbliżającym się US Open. Polka w zeszłotygodniowym zestawieniu zajmowała 80. pozycję, a teraz awansowała o 27 miejsc i zajmuje 53. lokatę. Wielki sukces w Stanach Zjednoczonych odniósł także Hubert Hurkacz.

Wrocławianin wygrał w Winston-Salem z Benoit Pairem i również wygrał swój pierwszy turniej rangi ATP w karierze. W jego przypadku awans w rankingu nie był aż tak imponujący. 22-latek przeskoczył z 41. na 35. miejsce. Jego konto zostało zasilone o blisko sto tysięcy dolarów.