Radwańska

Autor: AP Agnieszka Radwańska 2015r.

Ranking WTA: Agnieszka Radwańska na 13. miejscu, duży awans Magdy Linette

2015-09-21 18:05

W najnowszym rankingu WTA Agnieszka Radwańska została sklasyfikowana na 13. miejscu. Awans o 20 pozycji zanotowała także finalistka turnieju w Tokio Magda Linette, która obecnie jest 64. Liderką zestawienia wciąż pozostaje Amerykanka Serena Williams, która ma zdecydowaną przewagę nad resztą stawki.

Radwańska obecnie z powodzeniem gra w turnieju Pan Pacific Open w Tokio. Ostatnio pewnie pokonała Amerykankę Coco Vandeweghe 6:3, 6:3 i awansowała do 2. rundy zawodów. W ogłoszonym w poniedziałek najnowszym rankingu WTA znalazła się zaś na 13. miejscu, co oznacza awans o jedną lokatę w stosunku do poprzedniego zestawienia.

WTA Tokio: Agnieszka Radwańska ograła Coco Vandeweghe

Bardzo duży skok w rankingu zanotowała inna Polka - Magda Linette. Wszystko dzięki awansowi do niedzielnego finału turnieju WTA, także w Tokio, w którym przegrała z Belgijką Yaniną Wickmayer 6:4, 3:6, 3:6. Mimo to pozwoliło jej to na awans z 84. na 64. miejsce w zestawieniu. W pierwszej setce wśród kobiet jest jeszcze jedna Polka - Urszula Radwańska, która zajmuje 90. lokatę.

Wśród czołowych tenisistek wciąż trwa walka o kwalifikację do kończącego sezon turnieju w Singapurze, który traktowany jest jako nieoficjalne mistrzostwa świata w tenisie. Wejdzie się do niego osiem najlepszych zawodniczek, a Agnieszka Radwańska w tej klasyfikacji zajmuje 11. miejsce i wciąż może wywalczyć awans do zawodów.

Czołówka rankingu tenisistek WTA Tour - stan na 21 września (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):