WTA Nottingham: Klęska Agnieszki Radwańskiej! Polka przegrała do zera z Rumunką Niculescu [WIDEO]

2015-06-14 18:05

Klęska Agnieszki Radwańskiej w półfinale WTA w Nottingham! Rozstawiona z numerem jeden Polka, w trzech setach uległa Rumunce Monice Niculescu. Nasza tenisistka przeżyła na korcie prawdziwe załamanie formy. Wygrała pierwszego seta, by w trzecim... nie zdobyć nawet gema.

Załamanie. Krach. Depresja. Nie mamy pojęcia. Ktoś podmienił Agnieszkę Radwańską. W trzecim secie półfinałowego starcia obserwowaliśmy zupełnie inną zawodniczkę, niż w dwóch setach wcześniejszych. Być może wpływ na to miała zmiana terminu spotkania. Pierwotnie obie panie zmierzyć się miały na korcie w sobotę. Wszystko na to wskazywało. Tyle tylko, że na Wyspach zaczął padać deszcz i ostatecznie organizatorzy nie mieli wyboru. Musieli przełożyć starcie na niedzielę.

Druga z rzędu porażka Polaków za oceanem! Polska - USA 1:3 w Lidze Światowej!

Innych powodów nie dostrzegamy. Radwańska nieźle zaczęła. Niemal tak, jak w 2009 roku, gdy jedyny raz w karierze pokonała Rumunkę. Na turnieju w Linzu potrzebowała wówczas dwóch setów. Tym razem też wydawało się, że Polkę czeka przyjemne popołudnie. Prowadziła 5:3, miała swój serwis, brakowało jej jednej wygranej wymiany i... stanęła. Dała się przełamać, ale po chwili równowaga wróciła. Ostatecznie to "Isia" okazała się górą w pierwszej partii.

W drugiej przycisnęła jednak Niculescu. 61. zawodniczka rankingu WTA zaczęła grać odważniej i szczęśliwie wyrównała stan meczu. Radwańska nie sprawiała jednak wrażenie załamanej. Usiadła, odetchnęła głęboko i wróciła na kort. Po czym otrzymała jedne z mocniejszych razów w karierze. 0:6 w trzecim secie zakończyło spotkanie.

Niculescu w finale zmierzy się ze zwyciężczynią pary: Alison Riske - Ana Konjuh.

Agnieszka Radwańska (Polska) - Monica Niculescu (Rumunia) 7:5, 4:6, 0:6

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!