SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Adam Kownacki - życie prywatne. Były student college'u powalczy ze Szpilką

Adam Kownacki - życie prywatne. Były student college'u powalczy ze Szpilką

13.07.2017, godz. 17:35
Adam Kownacki
foto: SE.pl

Już w sobotę pod Nowym Jorkiem dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku Artur Szpilka - Adam Kownacki. Zdaniem niektórych faworytem będzie ten drugi. Kibice doskonale wiedzą, że 28-letni pięściarz w zawodowym ringu pozostaje niepokonany, ale zapewne nie znają kilku ciekawych szczegółów z jego życia. Jak np. tego, że Kownacki... studiował na college'u La Guardia.

Adam Kownacki urodził się 27 marca 1989 roku w Łomży, ale w Polsce spędził zaledwie niewielką część swojego dzieciństwa. Gdy miał siedem lat wraz z rodzicami wyemigrował do USA. Zamieszkali w polskiej dzielnicy Greenpoint na Brooklynie w Nowym Jorku i od tamtej pory 28-letni obecnie pięściarz żyje w Stanach Zjednoczonych do ojczyzny przyjeżdżając tylko okazjonalnie. M.in. z tego względu językiem polskim nie posługuje się bardzo płynnie, ale sam przyznaje, że nie zapomina o kraju, w którym się urodził. - Z Polski wyjechałem, mając siedem lat. Nie pamiętam, jak wyglądał wtedy kraj, ale teraz bardzo mi się podoba. Mam podwójne obywatelstwo i nie wykluczam, że wrócę do Polski na stare lata - mówił w niedawnej rozmowie z "Super Expressem".

Kownacki znakomicie spisuje się w ringu - wygrał wszystkie piętnaście zawodowych walk, z których aż dwanaście kończył przed czasem. Co jednak ciekawe swoje treningi bokserskie rozpoczął stosunkowo późno. Zainspirowany walkami Tomasza Adamka czy Andrzeja Gołoty, które oglądał mieszkając na Brooklynie, sam zaczął ćwiczyć mając dopiero piętnaście lat. I szybko zrobił dużą karierę.

Zapewne niewielu kibiców wie, że boks nie jest jedynym, czym w swoim życiu zajmował się Kownacki. Kilka lat temu rozpoczął on bowiem studia na college'u La Guardia na Long Island - wyspie w stanie Nowy Jork. Uczył się tam biznesu i zrezygnował po pierwszym roku, ale niedługo później wrócił na uczelnię. Studiów na razie jednak nie udało się skończyć - Postawiłem na boks. Być może wrócę na studia, bo lubię się uczyć i nie chcę skończyć jak na przykład Michael Grant, który kiedyś walczył o mistrzostwo świata, a niedawno mimo problemów ze zdrowiem przyjechał zarobić parę groszy za walkę z Zimnochem - powiedział "Super Expressowi" Kownacki.

Walka Artur Szpilka - Adam Kownacki odbędzie się na gali Premier Boxing Champions w USA. Jej początek zaplanowany jest na godzinę 2 w nocy z soboty 15 lipca na niedzielę 16 lipca. Sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z tego pojedynku.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: