Adam Waczyński wraca do kadry. Nadal nie wiadomo, dlaczego był pomijany

2021-01-15 16:13 dch
Adam Waczyński podczas meczu Polska - Holandia
Autor: Cyfrasport Adam Waczyński podczas meczu Polska - Holandia

Dwa lata temu był podporą reprezentacji koszykarzy, która zajęła rewelacyjne, ósme miejsce w MŚ w Chinach. Potem Adam Waczyński (31 l.) przestał być powoływany na zgrupowania kadry. Wkrótce ma do niej wrócić.

Waczyński nie był powołany na ubiegłoroczne spotkania, w lutym i grudniu, w ramach eliminacji do mistrzostw Europy przełozonych na rok 2022. Nie udało się wyjaśnić, czy doszło do domniemanego konfliktu z prezesem PZKosz. Radosławem Piesiewiczem czy też przyczyny niepowoływania zawodnika były inne. Teraz Waczyński znalazł się w szerokiej kadrze trenera Mike’a Taylora na ostatnią serię gier eliminacyjnych do ME 2022, w Gliwicach. W dniach 19-23 lutego Polacy mają się zmierzyć z mistrzami świata, Hiszpanią, z Izraelem i z Rumunią. Do turnieju finałowego wejdą trzy najlepsze ekipy.

- W reprezentacji nie gra się dla prezesa, nawet nie gra się dla trenera. Gra się dla wszystkich kibiców w kraju, a przy okazji także dla siebie, bo nie ma większego zaszczytu niż występy w drużynie narodowej – powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Adam Waczyński, który na co dzień występuje w hiszpańskim klubie Unicaja Malaga.

I zapewnił, że nie będzie stawiał warunków co do swojego udziału w zgrupowaniu przed turniejem kwalifikacyjnym. Będzie chciał natomiast wyjaśnić zaszłości w rozmowach twarzą w twarz.

Najnowsze