Damian Kulig

Autor: Paweł Skraba Damian Kulig, najlepszy gracz meczu o Superpuchar Polski 2022

Do Pucharu - Superpuchar. Nowe trofeum koszykarzy BM Stal Ostrów

2022-09-21 23:22

W minionym sezonie zdobyli Puchar Polski. Przed inauguracją ligowych rozgrywek 2022-23 koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego zdobyli Superpuchar Polski. W meczu rozegranym w Opolu BM Stal Ostrów pokonała mistrza Polski, Śląsk Wrocław 94:81 (44:39).

Trofeum po raz pierwszy trofeum to trafiło do Ostrowa. Przed rokiem Stal uległa w meczu o nie zielonogórskiemu Zastalowi.

Superpuchar Polski mężczyzn rozgrywany jest z przerwami od roku 1999. Obecna edycja była szesnastą. Trofeum od roku 2018 nosi imię zmarłego asa polskiego parkietu Adama Wójcika (1970-2017). Zaś obecna nazwa rozgrywek to Suzuki Superpuchar Polski.

W hali w Opolu zespół Śląska był lepszy w pierwszej kwarcie. Przez większość meczu na prowadzeniu była jednak BM Stal. Jej lider, Damian Kulig (24 pkt) uznany został najlepszym zawodnikiem zawodów. Wrocławianie odzyskali prowadzenie w trzeciej kwarcie (50:49), ale szybko je utracili. Receptą na zwycięstwo ostrowian okazały się celne rzuty za 3 punkty.

W walce o Superpuchar wzięli udział trzej uczestnicy niedzielnego meczu Polska – Niemcy o brązowy medal ME: Janusz Garbacz z BM Stal oraz Aleksander Dziewa i Łukasz Kolenda ze Śląska.