Autor: AP PHOTO Jeremy Sochan

Polak w NBA

Jeremy Sochan ma za sobą debiut w San Antonio Spurs! Bolesne zetknięcie z NBA, zaimponował jednym

2022-10-03 7:36

W nocy z niedzieli na poniedziałek Jeremy Sochan wreszcie poczuł się jak zawodnik NBA. Polski koszykarz zadebiutował w barwach San Antonio Spurs w przedsezonowym meczu z Houston Rockets. Dla pierwszoroczniaka było to bolesne zetknięcie z najlepszą ligą świata, gdyż zespół z Houston rozbił przyjezdnych z San Antonio 134:96. Mimo to, Sochan zaimponował jednym już w pierwszym meczu.

Jeremy Sochan ma za sobą debiut w San Antonio Spurs! Bolesne zetknięcie z NBA

Sochan długo czekał na debiut w Spurs. Pozostali debiutanci w zespole otrzymali szansę już w lipcu, podczas Ligi Letniej, w której 19-latek nie wziął udziału w związku z chorobą Covid-19. To sprawiło, że pierwszy mecz w barwach utytułowanej drużyny NBA Polak rozegrał dopiero w trakcie presezonu. W nocy z niedzieli na poniedziałek polski talent pojawił się na parkiecie w Houston i zademonstrował swoje umiejętności. - Myślę, że jest już wszechstronnym graczem. Oczywiście, są rzeczy, które musi poprawić, ale wygląda na to, że wiele rzeczy już rozgryzł - mówił o Sochanie środkowy Spurs, Jakub Poetl. Jego słowa potwierdziły się już w debiucie reprezentanta Polski w zespole z San Antonio.

Sochan zaimponował w debiucie w Spurs. Houston rozbiło drużynę z San Antonio

Sochan pojawił się na parkiecie na początku drugiej kwarty i szybko zwrócił na siebie uwagę ekstrawagancką fryzurą. Musi się przyzwyczaić do porównań do Dennisa Rodman, legendy NBA, która grała przez chwilę w Spurs z numerem 10. Początkowo polski koszykarz dostosował się do gry kolegów w ataku i trudno było go wyróżnić, ale z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej. Znacznie pewniej Sochan radził sobie w obronie, czym szybko zaimponował kibicom i ekspertom. Ostatecznie 19-latek grał przez 17 minut. Miał pięć punktów, cztery zbiórki, dwa bloki i przechwyt, a także dwie straty i cztery faule. Jego zachowania w obronie były naprawdę imponujące i dziewiąty wybór w tegorocznym drafcie NBA szybko potwierdził opinię gracza, który w defensywie potrafi pilnować każdego gracza.

Sochan pojawił się na parkiecie jako drugi z sześciu debiutantów, którzy byli w składzie Spurs na mecz z Rockets. Ostatecznie gospodarze z Houston wygrali 134:96, ale w zespole Gregga Popovicha zabrakło potencjalnych liderów - Keldona Johnsona oraz Josha Primo, którzy leczą urazy, by wyrobić się na inaugurację sezonu. Ta już 19 października z Charlotte Hornets. Z kolei kolejny sparing Spurs w najbliższy czwartek. W San Antonio ich rywalem będą Orlando Magic.