Grzegorz Kulka, Legia Warszawa

Autor: Marcin Bodziachowski, legiakosz.com Grzegorz Kulka, Legia Warszawa

Kolejny problem w Legii Warszawa! Kluczowy zawodnik kontuzjowany, wielka strata dla zespołu

2022-05-18 16:59

Legia Warszawa walczy ze Śląskiem Wrocław o koszykarskie mistrzostwo Polski. Rywalizacja nie zaczęła się jednak dla stołecznego klubu najlepiej – przegrali oni pierwszy mecz z serii finałowej, a pod sam koniec tego spotkania stracili bardzo ważnego zawodnika, Grzegorza Kulkę. Okazało się, że uraz wyklucza go z dalszej rywalizacji. To kolejny problem dla Legii, gdyż wcześniej z powodu kontuzji wypadł inny zawodnik.

W końcowych minutach czwartej kwarty pierwszego meczu serii finałowej Energa Basket Ligi pomiędzy Legią Warszawa a Śląskiem Wrocław kontuzji doznał Grzegorz Kulka, skrzydłowy stołecznego zespołu. Badania wykazały, ze uraz wyklucza koszykarza z gry do końca trwającego sezonu ligowego.

Niesamowity finał ligi koszykarzy! Ostatni raz tak było... za Kennedy'ego

Na nieco ponad cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony rywalizacji Legii ze Śląskiem (wtorek, 17 maja) z grymasem bólu na parkiet upadł Grzegorz Kulka. Boisko opuścił w asyście kolegów  z zespołu i nie wrócił już na boisko. Badania przeprowadzone dzień później przyniosły fatalne wieści – uraz lewej nogi wyklucza grę Grzegorza Kulki w pozostałych meczach z wrocławianami. To wielka strata dla legionistów, bowiem walkę o tytuł mistrza Polski musieli zaczynać bez udziału także kontuzjowanego Adama Kempa. Pomimo braku amerykańskiego środkowego Zieloni Kanonierzy do samego końca walczyli o zwycięstwo w meczu otwierającym serię finałową.

Czy interesujesz się koszykówką?

Grzegorz Kulka w sezonie 2021/22 Energa Basket Ligi rozegrał 37 meczów, aż 28 razy wybiegając na boisko w wyjściowym składzie. Skrzydłowy zapisywał na swoim koncie średnią 8 punktów, 3.8 zbiórek i 1.1 asysty spędzając na parkiecie zazwyczaj nieco ponad 23 minuty gry.

Polak odkrył wielką gwiazdę najlepszej ligi świata. Wzruszające chwile, niesamowite wspomnienia

W rywalizacji o tytuł mistrza Polski, toczonej do czterech zwycięstw, Śląsk Wrocław prowadzi 1:0. Kolejny mecz tej serii już w czwartek, 19 maja o godz. 20:40 w hali Orbita we Wrocławiu.