Maciej Lampe

Autor: archiwum se.pl Maciej Lampe, skrzydłowy reprezentacji Polski koszykarzy

Koszykówka. Laboral lepszy od Olympiakosu, Maciej Lampe zagrał jak z nut

2012-12-29 3:00

Ależ to był niesamowity występ Macieja Lampego (27 l.)! Dzięki kapitalnej grze polskiego koszykarza Caja Laboral Vitoria ekipa z Kraju Basków wygrała 82:74 z obrońcami euroligowego tytułu, zawodnikami greckiego Olympiacosu Pireus. W tak udany sposób drużyna Lampego rozpoczęła fazę TOP-16 koszykarskiej Euroligi.

Polski środkowy robił na własnym parkiecie co chciał. W ciągu zaledwie 26 minut zaliczył aż 25 pkt przy świetnej skuteczności 55 procent (10 na 18 rzutów z gry).

Błyszczał szczególnie w drugiej połowie. W III kwarcie Lampe w pewnym momencie sam pociągnął zespół. Rzucił 11 pkt z rzędu i dał Cai prowadzenie 51:50. Od tego momentu gracze z Vitorii zaczęli budować coraz pokaźniejszą przewagę, w czym wydatnie pomógł Polak. W ostatniej części Lampe znów był bowiem nie do zatrzymania i rozgrywał kluczowe akcje. To po kolejnej serii jego udanych zagrań 4 i pół minuty przed końcem zrobiło się 77:64 dla gospodarzy. Takiego dystansu Grecy już nie odrobili.