Camp Nou

Autor: East News Kibice Barcelony

Mistrz Polski będzie pracował w FC Barcelona! Co za WYRÓŻNIENIE

2020-07-22 11:33

Różnie toczą się kariery sportowców - dotyczy to zarówno zawodników, jak i trenerów. Doskonale przekonuje się o tym teraz Darius Maskoliunas, który w barwach Prokomu Treflu Sopot wywalczył mistrzostwo Polski. Zapracował na wielką życiową szansę i będzie pracował w sztabie szkoleniowy FC Barcelona.

FC Barcelona to potęga w wielu sportach. Dotyczy to nie tylko piłki nożnej, ale także piłki ręcznej czy koszykówki. Mnóstwo zawodników marzy, aby podpisac kontrakty z "Dumą Katalonii", gdyż oprócz wysokiego poziomu sportowego i walki o najwyższe cele, wiąże się to także z szansą zamieszkania w pięknym miejscu Europy. Taka przyjemność spotka teraz szkoleniowca związanego niegdyś z ligą polską.

Finał krajowego pucharu odwołany. Odnaleziono ARSENAŁ BRONI. Mogli się POZABIJAĆ!

Darius Maskoliunas największe sukcesy z Prokomem Treflem Sopot święcił w pierwszej dekadzie XXI wieku. Wówczas bowiem - w latach 2004 i 2005 - wywalczył tytuły mistrza kraju. W 2014 roku poprowadził natomiast zespół znad morza do brązowego medalu mistrzostw Polski już w charakterze szkoleniowca. Teraz spróbuje swoich sił w sztabie Sarunasa Jasikeviciusa w Barcelonie.

W poprzednim sezonie Katalończycy nie zdołali wywalczyć w lidze mistrzostwa. W decydującym meczu, trzymającym w ogromnym napięciu, w samej końcówce musieli uznać wyższość Baskonii.