Lech - Salzburg, wynik 2:0, Ważne zwycięstwo Lecha na otwarcie stadionu

2010-10-01 1:51

Lech Poznań pokonał Red Bull Salzburg 2:0 w swoim drugim meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej. Bramki dla "Kolejorza" strzelili: Manuel Arboleda i Sławomir Peszko. Pierwsze piętnaście minut to raczej wyrównana gra z obydwu stron. Lech zaczął bardziej żywiołowo, ale po 10 min. stracił na animuszu. Kolejne piętnaście minut nie przyniosło zmiany tempa gry.

W 34 minucie obrońcom urwał się Sławomir Peszko (25 l.) jednak jego akcja zakończyła się na bramkarzu gości. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy gra Lecha nabrała szybkości. Jednak do końca pierwszej części gry bramki nie padły.

Przeczytaj koniecznie: Błaszczykowski: Wkrótce będę ojcem

Druga połowa zaczęła się dla Lecha wyśmienicie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Manuel Arboleda.

Poznaniacy uskrzydleni prowadzaniem wyraźnie nabrali pewności. Dzięki temu udało im się wyprowadzić kilka groźnych ataków.

W 80 min. mistrzowie Polski przeprowadzili piękną akcję, którą celnym strzałem zakończył Sławomir Peszko. Sześć minut później groźnie z dystansu uderzył Kriwiec. Jednak piłka odbiła się od słupka. Wynik nie uległ już zmianie i Lech wygrał z Red Bullem Salzburg 2:0.