Wisła - Twente, wynik 2:1. To cud! Wisła gra dalej w Lidze Europejskiej

2011-12-15 9:15

Szok! Wydawało się, że Wisła nie ma żadnych szans na awans do 1/16 finału Ligi Europy. Uratować mógł ją tylko cud. I cud się wydarzył!

"Biała Gwiazda" gra dalej dzięki zwycięstwu 2:1 z Twente i remisie 2:2 w meczu Fulham z Odense. Decydujący o awansie mistrzów Polski gol padł już po zakończeniu starcia w Krakowie, w ostatniej sekundzie spotkania w Londynie!!!

- Tylko cud może nas uratować, ale cuda się przecież zdarzają. Jeśli mamy choćby jeden procent szans, musimy wierzyć, że się uda - mówił przed spotkaniem Ivica Iliev, pomocnik Wisły.

Żeby wyjść z grupy, Wisła potrzebowała nie tylko zwycięstwa z Twente. Musiała liczyć również na "cud nad Tamizą" - najsłabsze w grupie Odense nie mogło przegrać z Fulham.

Po golu Łukasza Garguły z 12. minuty "Biała Gwiazda" prowadziła z Holendrami 1:0 i serca wiślaków wypełniły się nieśmiałą nadzieją.

Ta jednak została brutalnie zgaszona przez graczy Fulham, którzy między 27. a 31. minutą strzelili dwa gole i prowadzili 2:0. Na dodatek po ślicznym trafieniu przewrotką de Jonga Twente wyrównało na 1:1. Sytuacja wydawała się beznadziejna, ale...

Zaczęło się od gola Cwetana Genkowa na samym początku drugiej połowy. Wisła prowadziła 2:1, ale wciąż była potwornie daleko od awansu. Promyczek nadziei zaświecił w 64. minucie. Andreasen strzelił gola dla Odense i w Londynie było już tylko 1:2. Tyle że piłkarze Fulham spokojnie kontrolowali sytuację na boisku...

ZOBACZ GOLE z meczu Wisła - Twente 2:1

93. minuta spotkania w Krakowie. Mecz kończy się zwycięstwem Wisły 2:1. W Londynie spotkanie trwa dalej. Piłkarze Fulham leniwie rozgrywają piłkę albo rozbijają niemrawe ataki Odense. I nagle szok!

Po dalekiej wrzutce w pole karne londyńczyków ciemnoskóry Djilby Fall wyskakuje wysoko i pakuje głową piłkę do siatki. 2:2 i Wisła ma awans, a Fulham jest za burtą!

"Niesamowite... Yyyyyyyyyyy, ale jak to się właściwie mogło wydarzyć? Serio, co się właściwie stało?" - relacjonuje na gorąco, nie wierząc własnym oczom, komentator brytyjskiej BBC.