Będą korygować Małysza na Słowacji

2008-01-21 23:23 se.pl

Nieważne, że Adam Małysz (30 l.) skakał ostatnio źle. Pod Wielką Krokwią w kolejnych konkursach Pucharu Świata (25 i 26 bm.) dopingować go będą tysiące wiernych kibiców.

- Jeżeli dni przed Pucharem zostaną dobrze przepracowane, a złe i dobre skoki Adama odpowiednio poddane analizie, to jest szansa, aby w Zakopanem powalczył o miejsce w dziesiątce - uważa Jan Szturc, wuj i pierwszy trener Małysza. - Ta skocznia jest mu przyjazna, a widzowie dodają mu skrzydeł.

Dzisiaj trenerzy Lepistoe i Kruczek planują treningi na którejś ze skoczni normalnych (profil K-90). Jedyną taką możliwość w okolicach daje Strbske Pleso w Słowacji. Tam właśnie spróbują skorygować techniczne problemy Małysza.

- Ostatnio w każdym skoku Adam najeżdża na próg w innej pozycji - zauważa Jan Szturc. - To zaburzenie nastąpiło zapewne w Predazzo, a utrzymało się w Harrachovie, gdzie mokre tory najazdu utrudniły mu dobre odbicie.

Oby na Słowacji udało się znaleźć właściwą pozycję dojazdową dla Małysza! To klucz do sukcesów Adama.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze