Mateusz Polaczyk

Autor: Jacek Kozioł

Brąz cenny jak brylant. Mateusz Polaczyk na podium ME w slalomie kajakowym

2020-09-21 17:55

Mateusz Polaczyk zdobył brązowy medal mistrzostw Euroy w slalomie kajakowym w konkurencji K1. To sukces szczególny, bo każdy medal mistrzowskiej imprezy w skażonym wirusem roku 2020 jest sukcesem szczególnym. Niewiele czempionatów pozostało w kalendarzu tegorocznych imprez. W większości zostały odwołane.

Slalom kajakowy, dziedzina kajakarstwa górskiego, jest konkurencją olimpijską. Mistrzostwa Europy rozegrane w Pradze czeskiej były najważniejszą tegoroczną imprezą w tej specjalności. 32-letni reprezentant Polski w finałowym przejeździe uległ jedynie Jiriemu Prskavcowi (Czechy) - o 1,09 s i Peterowi Kauzerowi (Słowacja) - o 0,17 s. Pochodzący ze Szczawnicy Polaczyk ma już w dorobku medale ME i MŚ w indywidualnej konkurencji K1, ale od ostatniego jego miejsca na podium minęły trzy lata (złoto ME 2017). Jego obecny medal cieszy ogromnie w kontekście przyszłorocznych igrzysk w Tokio.Kajakarz w barwach Zawiszy Bydgoszcz jest drugim polskim sportowcem, który wywalczył medal mistrzostw Europy w konkurencji olimpijskiej od początku pandemii Covid-19. Poprzednim była Katarzyna Niewiadoma w kolarskim wyścigu szosowym ze startu wspólnego.