Paweł Juraszek

i

Autor: BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI/PAP Paweł Juraszek

Dwa rekordy kraju w pływackich MP. Złote połowy Wasick, Juraszka i Majerskiego

2021-12-05 1:10

Dwoma rekordami Polski mogli pochwalić się pływacy po czterech dniach mistrzostw kraju na krótkim basenie, w Bydgoszczy. Trójka medalistów niedawnych ME w Kazaniu złowiła po cztery złote medale.

Jako pierwsza po rekordowy wynik sięgnęła 18-letnia Adela Piskorska (Shark Rudna). Dystans 200 m st. grzbietowym pokonała w czasie 2.04,64 min. odbierając rekord Zuzannie Herasimowicz, która dotknęła ściany jako druga w finale.

Klubowy rekord Polski w sztafecie mieszanej 4x50 m kraulem aż o ponad 2 sek. poprawił kwartet AZS AWF Katowice w składzie Paweł Juraszek, Piotr Ludwiczak, Paulina Peda, Katarzyna Wasick. Świetny czas katowiczan - 1.30,12 min. - jest gorszy tylko 0,11 s od rekordu kraju reprezentacji.

Wasick i Juraszek, podobnie jak ich klubowy kolega Jakub Majerski są królami połowów w Bydgoszczy. Każde z nich ma już w dorobku cztery złote medale tego czempionatu. O ile panowie zdobyli po jednym w konkurencjach indywidualnych i po trzy w sztafetach, o tyle mieszkająca w Las Vegas Katarzyna Wasick (29 l.) wygrała dwa wyscigi indywidualne – na 50 i 200 m kraulem.

2/12/2021  Szybki kraul Katarzyny Wasick. Medaliści ME poławiają medale w Bydgoszczy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze