Fatalna passa Janikowskiego

2009-09-15 20:00

Faceci uganiający się za jajowatą piłką wracają na boiska. W ten weekend ruszył kolejny, 89. w historii, sezon ligi NFL. Szkoda, że dla Sebastiana Janikowskiego i Oakland Raiders rozpoczął się on od porażki.

Można powiedzieć, że tradycji stało się za dość. Raiders już po raz siódmy z rzędu nie potrafili wygrać spotkania inaugurującego rozgrywki. "Najeźdźcom" tym razem podczas weekendu otwarcia przyszło zmierzyć się z San Diego Chargers i po prostu Seba wraz z kolegami nie mogli trafić gorzej. Z "Piorunami" futbolistom z Oakland idzie bowiem jak po grudzie, a w ostatnich 12 spotkaniach z tą drużyną ponieśli... 12 porażek. Tym razem na Oakland Coliseum przegrali minimalnie - 20:24.

Mecz mógł jednak zakończyć się inaczej. Raiders praktycznie pod każdym względem byli lepsi od rywali. Po 1. kwarcie prowadzili 7:0, potem jednak było tylko gorzej. Szczególnie zawodziła obrona, która pozwoliła na zbyt wiele rozgrywającemu "Piorunów" Philipowi Riversowi. Ten "w zamian" popisał się kilkoma kluczowymi podaniami, które przełożyły się na punkty.

Po stronie "Najeźdźców" punkty zdobywał oczywiście Janikowski. Polski kopacz celnie strzelał najpierw 37, a następnie z 35 jardów (6 punktów). Do tego dorzucił 2 "oczka" zdobyte z podwyższeń po przyłożeniach kolegów - Michaela Busha w 1. kwarcie i Lousia Murphy'ego w 4. To jednak nie wystarczyło by przełamać fatalną passę w meczach z San Diego. Zatem Raiders zaczęli tak jak zwykle. Trudno zatem spodziewać się powtórki z 2003 roku, gdy zespół Janikowskiego dotarł aż do finału super Bowl. Jeśli zatem chodzi o sam finał, to tym razem zostanie on rozegrany w Miami Gardens na Florydzie. Ale zanim rozpocznie się faza play off, przed nami jeszcze szesnaście pasjonujących weekendów z ligą NFL.